HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
18 Mart 2021 Perşembe Saat: 10:19

Karikatür 1. si Ordu’dan…

Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Sude Kurnaz, Türkiye genelinde "Tüketici Hakları" konulu düzenlenen karikatür yarışmasında birinci oldu.
Karikatür 1. si Ordu’dan…

2019-2020 eğitim-öğretim yılında Türkiye genelinde resmi ve özel okulların, lise 9.10.11.12. sınıf öğrencileri için düzenlenen "Tüketici Hakları" konulu Liseler Arası Karikatür Yarışması sonuçları açıklandı.

Ticaret Bakanlığı tarafından, eğitim çağındaki çocukların ve gençlerin bilinçli tüketim ve tüketici hakları konusunda bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak, sanatsal çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler bırakmaya özendirmek amacıyla düzenlenen yarışmanın dereceleri, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın katılımıyla yapılan törende sahiplerine verildi.

Yarışmada Türkiye 1.si 2Hakların Benimle" temalı resmiyle Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Sude Kurnaz oldu.

Ödülünü Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'dan alan Sude Kurnaz,  resminin konusunu, “Karamsarlığın yerini sevgi alsın diye yeşile boyadım ağaçları, kimi zaman maviye boyadım gökyüzünü neşe versin diye, tuallerimin içinde büyüttüm hayallerimi, bazen bir çocuğu balonuna, bazen bir çiçeği yaprağına kavuşturdum, şimdi de tüketiciyi haklarıyla buluşturuyorum" şeklinde ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi, Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Sude Kurnaz'ı ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Ertuğrul Atasever'i tebrik etti. 

 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 768 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Karikatür, 1., si, Ordu’dan…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler