HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
8 Nisan 2021 Perşembe Saat: 10:27

Anadolu İmam Hatip merkezi sınavla öğrenci alacak

Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne 2021-2022 eğitim öğretim yılından itibaren merkezi sınavla öğrenci alınacak.
Anadolu İmam Hatip merkezi sınavla öğrenci alacak

Ordu 'da proje okulları ile Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulayan sınavlı okullara 2020-2021 eğitim öğretim yılında Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi de katıldı. Bakanlık tarafından açıklanan kılavuzda, merkezi sınavla öğrenci alacak okullara Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fatsa Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ulubey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de 2021-2022 eğitim öğretim yılından itibaren dahil oldu.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu konuyla ilgili şöyle konuştu; "Liselere Geçiş Sistemi kapsamında 6 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilecek merkezî sınavın başvuru ve uygulama kılavuzu Bakanlığımız tarafından açıklandı. İlimizde 4 okulumuz daha 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonunda sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezî sınav başvuru ve uygulama kılavuzunda yer aldı. Mevcut proje okullarımıza yeni eklenen okullarımızla birlikte hem akademik ortaöğretimin hem de mesleki ve teknik ortaöğretimin ilimizde kalitesi ve başarısı artacaktır. Bizler de aynı azim ve kararlılıkla ekip ruhuyla çalışarak öğrencilerimizi geleceğe daha iyi şartlarda hazırlayacağız. Okullarımızın ilimize hayırlı olmasını temenni ediyor, geleceğimizin teminatı öğrencilerimize başarılar diliyorum." dedi.

Ordu’da Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulayan ve Proje Okulu olan Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kumru Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin yanında önümüzdeki öğretim yılından itibaren Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi 30 kontenjan, Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi ise 60 kontenjan olmak üzere sınavla öğrenci alacak.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 655 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Anadolu, İmam, Hatip, merkezi, sınavla, öğrenci, alacak

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler