HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
3 Haziran 2021 Perşembe Saat: 10:40

CHP suç duyurusunda bulundu

CHP Ordu İl Başkanlığı, Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camii eski imamı Mustafa Demirkan hakkında Atatürk’ün manevi hatırasına hakaret ettiği gerekçesi ile savcılığa suç duyurusunda bulundu.
CHP suç duyurusunda bulundu

Ordu Adliyesi önünde bir araya gelen CHP İl Başkanı Av. Atila Şahin ve partililer, Yıldırım Beyazıt Camii eski imamı Mustafa Demirkan hakkında Ayasofya Camii’ndeki programda Atatürk’ün manevi hatırasına hakaret ettiği iddiasıyla Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet dilekçesi verdi.

"Atatürk'ün hatırasına hakaret etti"

Şahin, şikayet dilekçesiyle ilgili şu bilgileri verdi; "28 Mayıs 2021 tarihinde Ayasofya Camii'nde hafızlık eğitimini tamamlayan öğrenciler için düzenlenen törende Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camii eski imam hatibi Mustafa Demirkan, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik olarak 'Bu ve bunun gibi mabetler, mabet olarak devam edilmesi için hediye edilmiş, inşa edilmiş, öyle bir zaman geldi ki, bir asır gibi zaman içerisinde bu mabedi şeriften Ezan-ı Muhammediye ve namaz, her şey yasak olarak müze haline çevrildi. Bunlardan kafir ve zalim kim olabilir. Yarabbi bir daha bu zihniyetin bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma gibi ifadelerde bulunmuş. 5816 sayılı Atatürk'ün aleyhine işlenen suçlar hakkındaki kanuna göre şüphelinin eylemi bir suç oluşturmaktadır. Yakınılan Mustafa Demirkan'ın anılan beyanları Mustafa Kemal Atatürk'üm manevi şahsiyetine ve hatırasına hakaret niteliğindedir. Ayrıca söz konusu hakaret içeren ifadeler, basın yoluyla halkın ve yetişme çağında olan çocukların huzurunda, Ayasofya Camii'nde ve Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil eden Cumhurbaşkanının önünde kullanılmıştır."

"Cumhurbaşkanından bekledik!"

Bu ülkenin kurucusu Atatürk hakkında bu şekilde sözler söylemekte cüret eden meczuplar ile ilgili birkaç gün bekledik. Bu ülkeyi yurt dışında temsil eden Cumhurbaşkanı, bu meczup hakkında bir açıklama yapar, suç duyurusunda bulunur diye bekledik. Ama herhangi bir aç.ıklama yok. Bunun üzerine Cumhurbaşkanının yapmadığı bu görevi CHP'nin üyeleri olarak, bu ülkenin kurucusunun manevi değerlerini korumak adına Cumhuriyet Başsavcılığına başvurmaya karar verdik."

Şahin, denetimli serbestlik bürosunun başlattığı kitap kampanyasına CHP üyeleri olarak Nutuk kitaplarını bağışladıklarını söyledi.

Ordu Hayat

Bu haber toplam 295 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : CHP, suç, duyurusunda, bulundu

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler