HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
24 Eylül 2021 Cuma Saat: 16:09

Okullar açık kalsın ama önlemler de alınsın!

Eğitim-İş Ordu Şube Başkanı Neşet Sayman yüz yüze eğitime ara verilmemesi gerektiğine işaret ederek; “Okullar açık kalsın ama önlemler alınsın.” dedi.
Okullar açık kalsın ama önlemler de alınsın!

Neşet Sayman yaptığı açıklamasında özetle şunları söyledi; “Okullarımız 6 Eylül 2021’de açıldı. Ve üç haftayı geride bıraktık. Üç haftalık süredeki gözlemlerimize göre salgın koşullarında alınması gereken -hatta bakanlık tarafından alındığı belirtilen- önlemlerin sağlıklı alınmadığını gördük, yaşadık. İl genelindeki birçok okulumuzda yeterli yardımcı personel yok. Öğrenci sayısı binleri bulan bazı okullarımızda bir yardımcı personel var. Bazı okullarımızda tuvaletlerde sabun, peçete vb. eksikliklerin varlığını ne yazık ki gözlemledik.

Eğitim İş olarak yetkililere soruyoruz?

Okullarımızda hijyen kurallarını bir yana bırakın,  sınıfların bile günlük süpürülemediği bir ortamda çocuklarımız nasıl eğitim alacak? Okul yönetimlerimiz, ellerinde ateş ölçer ile güvenlik görevlisi açığını ne kadar süre ile kapatabilecek? Yaşanacak olası güvenlik sorunlarından kim sorumlu olacak? Personel eksikliği öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından ne kadar süre tamamlanacak? Okulları 6 Eylül’de açmayı planlayan ve açan bakanlık personel açığını ne zaman tamamlayacak? Okulların ve sınıfların salgın sürecinde seyrekleştirilmesi önem arz ederken yukarıda sayılan gerekçelerle birden fazla okulun aynı binaya toplanması nasıl bir öngörüsüzlüktür? Köylerde bulunan okul binaları çürümeye terk edilip taşımalı eğitime neden devam edilir?   Bütün bu olumsuzlukların sonucunda yaşanan okulların kaderine terk edilmiş bu görüntüsünden kim sorumlu?  Güvenlik görevlisi olmayan okullara veli veya ziyaretçi girişini okul idaresi nasıl kontrol edebilir?

Okullarımız kesinlikle açık kalsın. Uzaktan eğitim süreciyle eğitimin kotarılamayacağını deneyimleyerek öğrendik. Ancak; koşullar sağlanmadan “kervan yolda düzülür” mantığı ile okullar açılmıştır. Bakanlığın önlemleri üzülerek ifade ediyoruz ki söylemden öte bir anlam taşımamaktadır.

Her geçen gün karantinaya alınan okul, sınıf, öğretmen, öğrenci haberleri gelmeye devam ederken yetkilileri saydığımız eksiklikleri gidermeye davet ediyoruz. “

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 177 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Okullar, açık, kalsın, ama, önlemler, de, alınsın!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler