HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
30 Kasım 2021 Salı Saat: 09:05

Çaybaşı’nda erken meslek bilinci…

Çaybaşı Atatürk ilkokulu öğretmeni Banu Başaran’ın kuruculuğunu yaptığı “Bir Adım” isimli E-twining projesi ile öğrencilerin ilgi ve yetenekleri keşfedilerek erken meslek bilinci kazandırılıyor.
Çaybaşı’nda erken meslek bilinci…

Çoklu zeka yöntemine göre her öğrencinin öğrenme yolculuğunu belirlemesi adına ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olmak,  aynı zamanda erken meslek bilinci kazandırmak amacıyla Çaybaşı Atatürk İlkokulu Öğretmeni Banu Başaran’ın kuruculuğunu yaptığı “Bir Adım” isimli E-twining projesi ile öğrencilerin ilgi ve yetenekleri keşfedilerek erken meslek bilinci kazandırılıyor.

Türkiye’den 10, Azerbaycan’dan 1 öğretmenin katıldığı projede yaklaşık 230 öğrenci yer alıyor.

Öğretmen Banu Başaran öncülüğünde, her ay farklı bir konu başlığı altında çalışmaların olduğu proje kapsamında öğrencilere kitap öneriliyor. 6 ay sürecek projenin ilk başlığı "Kendime Bir Adım" oldu.  Öğrencilerin kendilerini tanıyabilmeleri için çeşitli çalışmalar yapıldı. Ayrıca ay içerisinde Mindfulness anketi uygulandı ve  eğitimi verildi.  "Benim Zürafam Uçabilir " kitabını okuyan öğrenciler bu kitabı resmetti.

Ordu Barosu’ndan gönüllü avukat Ebru Avcı ve Psikolog Büşra Avcı okulu ziyaret ederek çocuk hakları konusunda bilgilendirme yaptı. Okul dışarda gününü atölyeler hazırlayarak kutlayan öğrenciler, kişisel gelişime yönelik animasyon filmi izledi.

Ünye KENT Haber 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 759 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Çaybaşı’nda, erken, meslek, bilinci…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler