HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
8 Ocak 2022 Cumartesi Saat: 10:39

TEKNOFEST Proje Yazma Çalıştayı…

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "TEKNOFEST Proje Yazma Çalıştayı" düzenlendi.
TEKNOFEST Proje Yazma Çalıştayı…

TEKNOFEST 2022 sürecine hazırlık amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen "TEKNOFEST Proje Yazma Çalıştayı", Proje Danışmanı Ertuğ Gözaydın'ın sunumu eşliğinde Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Şube Müdürü Musa Gözüdik ve farklı ilçelerden 45 öğretmenin katılımıyla gerçekleştirildi.

Ko0nuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Büyükşehir Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulunda düzenlenen çalıştayda açıklama yapan Müdürümüz, "Dünya'nın en büyük teknoloji festivali olan TEKNOFEST'in 2022 yılında Samsun merkezli olacak şekilde Karadeniz bölgesinde yapılması kararlaştırılmıştır. Ev sahibi konumda olmanın avantajını da kullanarak önümüzdeki yılda ilimizde yapılacak projelerin hem nitelik, hem de nicelik olarak artırılması hepimizin ortak hedefidir." ifadelerine yer verdi.

Eğitim ve çalıştaylara katılımların önemine değinen Müdürümüz, "2020 yılında 216 olan başvuru sayımız 2021 yılında salgın sürecine rağmen 425'e çıkarak, 28 takımımız TEKNOFEST finallerinde ilimizi temsil etmiştir. TEKNOFEST 2022 yarışmalarına yüksek katılım hedefliyoruz. Bu kapsamda tüm okullarımızın proje üretmesi için danışman öğretmenlerimize ve öğrencilerimize eğitim, çalıştay ve malzeme desteği olmak üzere her türlü desteği veriyoruz." diyerek çalışmaların devam ettiğini ifade etti. 

Düzenlenen çalıştayda 2018 ve 2021 yıllarında TEKNOFEST Türkiye Birincisi, 2019'da Dünya Robot Yarışması Türkiye Birincisi olan, 2020'de TEKNOFEST Jüri Özel Ödülü alan takımlarımızın danışmanı Ertuğ Gözaydın, "İnsansız Su Altı Sistemleri, Eğitim Teknolojileri, Tarım Teknolojileri, Robotik Yarışmaları ve İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması" konularında örnek projeler üzerinde durmuş ve rapor yazımında dikkat edilecek noktaları anlatmıştır.” denildi.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 113 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : TEKNOFEST, Proje, Yazma, Çalışyayı…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler