HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
15 Ocak 2022 Cumartesi Saat: 13:47

Okullarda Kızılay eğitimi verilecek

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılayı Ordu Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.
Okullarda  Kızılay eğitimi verilecek

Gönüllü Kan Bağışçılarının Eğitimi, Kan Bağışçısı Kazanım Faaliyetlerinin Yürütülmesi konularında düzenlenen protokolün imza töreni Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılayı Ordu Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü arasında gerçekleştirildi.

Düzenlenen protokol imza törenine İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Türkiye Kızılay Derneği Ordu Şube Başkanı Birnur Fatma Enginyurt ve Türk Kızılayı Ordu Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Ünal Keskinoğlu katıldı.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada; “Protokol kapsamında; Sağlık Bakanlığı´nın koordinasyonunda ülkenin ihtiyacı olan kan ve kan ürünlerinin gönüllü, bilinçli ve düzenli kan bağışçılarından karşılanması için Müdürlüğümüz ve Müdürlüğümüze bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimiz ile okullarımızda eğitim verilmesi, öğretmen, veli ve öğrencilerin kan bağışına özendirilerek gönüllü olmaları amaçlanmıştır. Ayrıca; İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerimize bağlı tüm okullarımızda görevli öğretmen ve öğrencilere kan bağışı hakkında eğitimler verilerek öğretmen, veli ve öğrencilerin günümüzde ve gelecekte düzenli kan bağışçısı olmalarının sağlanması amaçlanmaktadır.

İmza töreninde kan bağışının önemine dikkat çeken Müdürümüz "Kan bağışında bulunmanın, hem hastaların sağlığına kavuşması hem de donörlerin daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Eğitimciler olarak kan bağışlamanın toplumda farkındalık oluşmasına katkı sağlayacağı düşüncesiyle protokolün ilimize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum." denildi. 

Gönüllü kan bağışının önemi ve gerekliliği hakkındaki eğitimler Türk Kızılayı Ordu Kan Bağışı Merkezi bünyesinde görevli olan kan bağışçısı kazanım personeli ve doktorlar tarafından verilecek.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 267 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Okullarda, Kızılay, eğitimi, verilecek

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler