HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
20 Ocak 2022 Perşembe Saat: 17:06

Şimdi ara tatil zamanı!

Ünye’de okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan 24 bin 860 öğrenci için yarıyıl tatili yarın başlıyor.
Şimdi ara tatil zamanı!

Ünye’de eğitim-öğretim gören 2 bin 480 okul öncesi, 7 bin 004 ilkokul, 7 bin 077 ortaokul ve 8 bin 306 Lise ve 1.715 açık öğretim olmak üzere toplam 24 bin 860 öğrenci için yarıyıl tatili yarın başlıyor. Sömestr tatili 7 Şubat 2022tarihinde sonra erecek ve öğrenciler tekrar ders başı yapacak.

Diğer taraftan ilçede okul öncesi eğitim gören 2 bin 480 öğrenci ile ilkokul birinci sınıfa giden 1.864 öğrenci ilk kez karne heyecanı yaşayacak.

Bol bol eğlenin ama kitap ta okuyun…

İlçede 24 bin 860 öğrencinin karne heyecanı yaşayacağını ifade eden ilçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, “İlçemizde 21 Ocak 2022 Tarihi itibari ile 24 bin 860 öğrencimiz karne heyecanını yaşayarak birinci dönemi tamamlamış olacaklar. Bizler bu anlamda bütün öğrencilerimize iyi tatiller diliyoruz. Öğrencilerimizin tatilde bol bol eğlenmelerini, keyifli zaman geçirmelerini ve keyifli zaman geçirmelerini  ve streslerini atmalarını tavsiye ediyoruz. Tabi bunu yaparken Covid-19 tedbirlerini ihmal etmemeleri hem bizler için hem onlar için hem ülkemiz için çok kıymetli. Öğrencilerimizin tatil boyunca kitap okumayı ihmal etmemelerini önemsiyoruz. Onların da önemsemelerini istiyoruz.” dedi.

2. yarıyıl 7 şubatta başlayacak

Öğrencilerin iki haftalık tatilin ardından 7 Şubat Pazartesi günü yeniden ders başı yapacağını belirten Tokgöz, “7 Şubat 2022 pazartesi günü öğrencilerimizi enerjilerini toplamış bir şekilde okullarımızda bekliyor olacağız. Bu süreç içerisinde velilere bize verdikleri destek için teşekkür ediyorum. Öğrencilerin bu tatil süresince yanlarında olmaları, onların eğlenceli zaman geçirmeleri, zamanlarını kaliteli bir şekilde geçirmelerine imkan sağlamalarını önemsiyoruz.” Şeklinde konuştu.

Bu emeğin baş mimarı öğretmenlerimiz

Öğretmenlere ilk dönemde gösterdikleri çaba ve emekleri için teşekküre eden Tokgöz şöyle devam etti; “İlçemizde 2 bin 112 öğretmenimiz 1. dönemi tamamlamış oluyorlar. Birinci dönem Covid-19 tedbirleri kapsamında büyük bir emekle tamamlandı ve bu emeğin baş mimarı hiç kuşkusuz ki öğretmenlerimiz. Onları canı gönülden bir dönem boyunca yaptıkları çalışmalar için teşekkür ediyorum. Öğretmenlerimiz Milli eğitim Bakanlığımızın oluşturduğu öğretmen bilişim ağı üzerinden bu iki haftalık süre içerisinde hizmet içi eğitim faaliyetlerine alınacak. Bu hizmet içi eğitim faaliyetlerinde gönüllülük esas. Bu faaliyetlerimize katılan öğretmenlerimize Bakanlığımız onaylı sertifika verilecek.

Ara tatilde okullarımızı 2. yarıya hazırlayacağız

Bu süreç içerisinde bizler idareciler olarak okullarımızda müdürlerimiz, müdür yardımcılarımız, ilçedeki ekibimizle birlikte okullarımızda öğrencilerimiz için 2. dönem hazırlıklarını tamamlayacağız ve heyecanla öğretmen ve öğrencilerimizi tekrar bekliyor olacağız.  Bize eğitim öğretim süresi boyunca destek olan başta Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, öğretmenlerimize, velilerimize, öğrencilerimize, eğitim camiamızın bütün fertlerine Milli Eğitim ailesine, bütün paydaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyor, iyi tatiller diliyorum.”

Ünye KENT Haber/Yücel ARSLANTEKE

Bu haber toplam 260 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Şimdi, ara, tatil, zamanı!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler