HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Beğenmedim
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
26 Haziran 2019 Çarşamba
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
9 Ekim 2018 Salı Saat: 18:06

“Okuyan veli, okuyan çocuk demektir”

Ünye’de bu yıl eğitim ve öğretime açılan Ünye Merkez İlkokulu’nun öğrenci ve velileri, Uzman Öğretmen Hakan Şaşmaz eşliğinde Ünye Halk Kütüphanesi’ni ziyaret etti.
“Okuyan veli, okuyan çocuk demektir”

Velinin okuduğu yerde çocuğunda okuduğunu ifade eden Şaşmaz, amaçlarının bütün velileri okutmak olduğunu söyledi.

Ünye’de Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin başka bir binaya taşınması ile yerine açılan Ünye Merkez İlkokulu öğrencileri ve velileri, Uzman Öğretmen Hakan Şaşmaz eşliğinde Ünye Halk Kütüphanesi’ni ziyaret etti.

Ünye Halk Kütüphanesi Müdürü Erol Kocaoğlu tarafından kütüphane hakkında bilgilendirilen öğrenci ve veliler, ziyaretten bir hayli memnun kaldılar.

-“Aile Eğitim Projem var”-

Öğretmen Hakan Şaşmaz,  6 yıldır uyguladığı ‘Aile Eğitim Projesi’ olduğunu, bunun da oluşum noktasının, yani temelinin kitap okuma üzerine kurulduğunu söyledi.

Şaşmaz, “Bu projeyle eğitim alan veliler çocukları ile birlikte kitap okuyarak yaptığının bilincinde ve farkında olma aşamasına geldiler. Daha iyi çocuk yetiştirme, çocuğa daha iyi davranma, çocukta yapılı hataları görme noktasında kendilerini geliştirdiler.” dedi.

-“Daha çok okuyan veli, daha çok okuyan çocuk demektir”-

Velinin okuduğu yerde çocuğunda okuduğunu ifade eden Şaşmaz, amaçlarının bütün velileri okutmak olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

“Okuma bilincini çocuklarımızdan başlatma noktasında büyük bir yeri olan ailenin eğitimini ön plana alarak buraya geldik. Daha çok okuyan veli, daha çok okuyan çocuk demektir. Bugünkü kütüphane ziyareti bu projenin bir parçası. Çocuklar büyüklerindeki okuma isteğini görüp, kendileri de okumak istiyor. Ünye Merkez İlkokulu olarak amacımız velilerimizi okutmak ve topluma daha bilinçli, duyarlı insanlar kazandırmak. Bunun sonucu olarak istediğimiz düzeye gelen öğrenciler toplumun geleceğini şekillendirecek, iyi bir nesil yetiştirmenin mutluluğu içinde olacağız. Bu işi geçen senelerde yapıyorduk. Bu sene de yeni okulumuzda Ünye Merkez İlkokulu olarak, yeni umutlarla yapmaya devam ediyoruz. Hedeflerimize Türk milli eğitim çerçevesinde ulaşacağız.”

-“Çocuklar yeni kütüphaneyle tanışmanın mutluluğunu yaşıyorlar”-

Çocukların kütüphaneyle tanışmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Şaşmaz, “Kütüphane görmeyen çocuklar, yeni kütüphaneyle tanışmanın mutluluğunu yaşıyorlar.  Kütüphanenin her bölümünü gezdiler. Kütüphanenin kitap okunan dışında da faaliyetlerde yapıldığını gördüler. Onlar için bir kazanım oldu. Bu şekilde hem veliler, hem de çocuklar birbirlerine kitap alıyorlar ve hep beraber aile kültürünü geliştirmiş oluyorlar. Temiz bir Türkiye, temiz bir toplum, birbirini seven insanlar, ne yaptığının farkında insanlar, kavgasız bir ortam, eğitimin temel noktası.” diye konuştu.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 544 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : “Okuyan, veli, okuyan, çocuk, demektir”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler