HABER ARAMA
  • DOLAR6,0584
  • EURO6,7864
  • ALTIN250,6680
  • BIST 10086.324
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
27 Mayıs 2019 Pazartesi
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
1 Aralık 2018 Cumartesi Saat: 14:23

Ünye MNV, model okul olacak!

Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, “English İn Street” (İngilizce Sokakta) adlı uluslararası e-Twinning projesi start aldı.
Ünye MNV, model okul olacak!

Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) kullanımıyla okullar için destek, araç ve hizmetler sağlayarak Avrupa'daki okullar arası işbirliğini teşvik eden eTwvinning projesiyle, Ünye MNV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce öğretiminde hem Avrupa'da hem de Türkiye'de model okul olacak.

Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’de, Okul Müdürü İbrahim Elibolca’nın himayelerinde, okulun proje sorumlusu Müdür Yardımcısı Cuma Gündüz'ün koordinatörlüğünde, İngilizce Öğretmeni Muhammet Aydın'ın kuruculuğunda ve İngilizce Öğretmenleri Burcu Gençer, Ahmet Özgül ve Okulun Rehberlik Öğretmeni Aybike Balcı ile birlikte yürütülecek “English İn Street” (İngilizce Sokakta) adlı uluslararası e-Twinning projesi ile Ordu İl Millli Eğitim Müdürlüğü'nün projesine de katkıda bulunulacak.

-“Dil öğrenmeye karşı oluşmuş klasik önyargıları yıkmayı hedefliyoruz”-

Proje Kurucusu Muhammet Aydın, projeye ilişkin verdiği bilgide dil öğrenmeye karşı oluşmuş klasik ön yargıları yıkmayı hedeflediklerini ifade ederek, "E-Twinning Avrupa'daki okullar arasında işbirliğini teşvik eden ve yaratıcılığını ders içi uygulamalarında değerlendirmeyi kendisine görev edinmiş, özverili öğretmenler için muazzam bir proje paylaşım platformudur. Bu sene de kuruculuğunu yaptığım English İn Street (İngilizce Sokakta) adlı projemizle özellikle yabancı dil öğretiminde son yıllarda yapılan değişiklikleri okul ortamımıza entegre ederek dil öğrenmeye karşı oluşmuş klasik önyargıları yıkmayı hedefliyoruz. Projemizin dayanağı Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı'nda belirtilen "bir öğrencinin kendisini kolayca ifade edebilmesi ve günlük yaşamını hedef dille sürdürebilmesi kazanımlarına dayanmaktadır. Proje, tasarlanmış temalı bir sokakta öğrencilere geçek bir yaşamı sunacaktır.” dedi.

-“Örnek okul olmayı hedefliyoruz”-

Projeyle örnek okul olmayı hedeflediklerini belirten Aydın, İngilizce öğretimi konusunda model okul olmayı hedeflediklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“Biz İngilizce konuşmanın hayati önem taşıdığı ortamlara benzer uygulamalı temalı köşeler tasarlayacağız. Bu köşeler havaalanı, cafe-restoran, otel, banka, kütüphane sinema, hediyelik eşya mağazası, hastane ve postane temalı köşeler olacaktır. Öğrencilerimizi yurt dışına çıktıkları zaman böyle durumlarla karşılaştıklarında kendilerini ifade edebilsinler diye bu ortamlara maruz bırakacağız. Projenin Ünye MNV'de tasarlayacağımız bu ilk ve uygulamalı gerçek sokak modeliyle hem Avrupa'da hem de Türkiye'de her bölgeden en az 30 şehirde örnek okul olmayı hedefliyoruz. Bu anlamda yaptığım yurt dışı okul taramalarında İtalya'da Meslek Lisesi türünde eğitim veren ISISS "O. Corîti" okuluyla Luigi Alterani ve Elena Donadio koordinatörlüğünde kurucu ortaklık konusunda anlaşarak yazmış olduğum proje her iki ülkenin ulusal destek birimi tarafından onaylandı. Projemize yurt içinden büyük talep olmaktadır ve aralık ayının ilk haftası en az 30 farklı şehirden ortaöğretim kurumunu da dahil edip projemizin çok yönlü faaliyetlerine start vermiş olacağız. Hayalim hem Avrupa'da hem de Türkiye'de İngilizce öğretimi konusunda model bir okul ortamı yaratmaktır. Aralık ayında başlayacak projemiz haziran ayında sona erecektir ve bir sonraki adımımız oluşturduğumuz bu modelin Avrupa boyutunu yerinde izlemek için planlayacağımız Erasmus Projesi hazırlığı olacaktır. Rabbim Utandırmasın.”

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Biriminden Burçak Özyurt, onaylanmış olan proje çalışmalarını yerinde gözlemlemek için davet edildiği Ünye MNV'de E-Twinning bilgilendirme toplantısı sonrası yaptığı açıklamada projenin ulusal ve uluslarası anlamda ses getirecek örnek bir proje olacağına dair inancının tam olduğunu belirterek okul idaresine verdikleri destekten ötürü teşekkürlerini belirtti ve proje ekibine başarılar diledi.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 950 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye, MNV, model, okul, olacak!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler