HABER ARAMA
  • DOLAR6,0623
  • EURO6,7924
  • ALTIN250,8097
  • BIST 10086.414
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
27 Mayıs 2019 Pazartesi
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
5 Aralık 2018 Çarşamba Saat: 15:01

Turizmin öğrencileri “Erasmus”la Avrupa’ya açılıyor

Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri “Erasmus Plus” projeleriyle Avrupa’ya giderek mesleki anlamda gelişim sağlarken; aldıkları sertifikalarla CV’leriini güçlendiriyor.
Turizmin öğrencileri “Erasmus”la Avrupa’ya açılıyor

Okulun son projeyi tamamlamasıyla birlikte AB projelerinde akreditasyon belgesi almaya hak kazanacağını söyleyen Okul Müdürü Ahmet Türköz, “Projeler okulumuza çok katkı sağladı. Projelerde emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.”dedi.

 

 

Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında gerçekleştirdiği “Ünyeli Genç Turizmciler Staj İçin Avrupa’da”  Eramus Plus Projesi sertifika töreni ile 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında gerçekleştirecekleri “Turizm Eğitimcileri Avrupa’da Turizmi Keşfediyor” Erasmus Plus Projesi tanıtım toplantısını gerçekleştirdi.

Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Programda Okul Müdür Yardımcısı ve Proje koordinatörü Mehmet Güngör Can, okulun 3 yıldır Erasmus Projeleri yürüttüğünü hatırlatarak, gerçekleştirdikleri projelerle ilgili bilgi verdi. Ardından okulun uyguladığı projelerle ilgili hazırlanan sinevizyon gösterisi katılımcılara izletildi.

-“Projeler okulumuza çok katkı sağladı”-

Okul Müdürü Ahmet Türköz, projelerin okula çok katkı sağladığını ifade ederek, şunları söyledi:

“Ülkemizin ekonomisinde önemli yeri olan ve ülkemizin zengin potansiyelinin olduğu turizm alanında 2 alan ve 5 dalda eğitim yapan okulumuz bilişim, iletişim ve etkileşimin geliştiği, değişimin çok hız kazandığı günümüz şartlarındaki gelişmeleri takip etmek amacıyla yurt içi ve yurt dışı paydaşları ile AB Erasmus Plus projelerine katılmaktadır. 2017 Eğitim ve öğretim yılında “Öğreticiler Avrupa Mutfağına Ait Lezzetlerin Peşinde”, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında “Ünyeli Genç Turizmciler Staj İçin Avrupa’da”  projelerini gerçekleşti. 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında “Turizm Eğitimcileri Avrupa’da Turizmi Keşfediyor” projesini gerçekleştirecek. Bu anlamda bu projemizi de tamamladığımızda AB projelerinde entegrasyon belgesi yani akreditasyon belgesi almaya hak kazacağız. Projeler okulumuza çok katkı sağladı. Projelerde emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.”

-“Bu projeler bizler için çok önemlidir”-

Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, “Erasmus” programının eğitim kurumlarının birbiri ile iş birliği yapmayı teşvik etmeye yönelik bir AB programı olduğunu ve önemsediklerini söyledi.

Öğrencilerin bu projelerle birlikte yurt dışı deneyimi kazandığını vurgulayan Tokgöz, “Eğitim kurumlarının ortak projeler yapıp hayata geçirmeleri, kısa süreli öğrenci ve personel değişimi yapabilmeleri için karşılıksız mali destek sağlanmaktadır. Mesleki ve teknik eğitimde nitelikli iş gücü ihtiyacı her geçen gün önemini arttırmaktadır. Bakanlığımızda yapmış olduğu 2023 eğitim vizyonunda bu konuyu öne çıkarmıştır. Özellikle öğrencilerin iş becerileri ve yabancı dillerini geliştirtmek amacıyla yurt dışı hareketlilik projeleri hazırlamak ve uygulamak öncelikli hedeflerimizdendir. Bu projeler bizler için çok önemlidir. Çünkü bu projeler sayesinde yurt dışı deneyimi yaşamakta farklı kültür ve yaşam tarzlarını yaşama ve öğrenme imkanı bulmaktadırlar. Alanları ile ilgili yurt dışında yapılan faaliyetleri farklı uygulamaları görme ve yaşama şansı yakalamaktadırlar. Bu projeler sayesinde öğrencilerimizin hayata bakış açıları değişmekte, alanlarında ufukları genişlemekte ve sorumluluk duyguları artmaktadır.” dedi.

-“Erasmus projeleri 10 yıldır başarılı bir şekilde uygulanıyor”-

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, “Eramus” projelerinin 10 yıldır başarılı bir şekilde uygulandığını ifade etti.

Mesleki anlamda özel ve farklı uygulamaların deneyimlenmesi gerektiğini ifade eden Kaymakam Güney, şunları söyledi:

“Doğru uygulandığında çok güzel neticeler vereceğine inandığımız Erasmus Projeleri, eksiklerimizi gidermek, eğitimde ki hedeflerimizi gerçekleştirmek, uygulamaları öğrenerek tatbik etmek üzere değişik uygulamaları yerinde gördünüz, tatbik ettiniz. Kendiniz öğrendiniz, kendinizi geliştirdiğiniz ve burada ki öğrenci ve arkadaşlarınıza bu anlamda katkı sağladınız. Erasmus Projeleri 10 yıldır başarılı bir şekilde uygulanıyor. Burada ki hedeflerimizi en üst noktaya çıkarmamızın olmazsa olmazı bu mesleki anlamda özel ve farklı uygulamaları benimsenip, öğrenip onları hayata geçirmek noktasında gayret ve çaba noktasında olmak gerekir.”

Okul Müdür Yardımcısı ve Proje koordinatörü Mehmet Güngör Can, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında gerçekleştirecekleri “Turizm Eğitimcileri Avrupa’da Turizmi Keşfediyor” Erasmus Plus projesi ile sunum yaparak proje ile ilgili bilgiler verdi.

Programın sonunda  2017-2018 eğitim ve öğretim yılında gerçekleştirilen “Ünyeli Genç Turizmciler Staj İçin Avrupa’da”  “Eramus Plus” projesine katılan öğrenci ve öğretmenlere sertifikaları verildi.

Programa Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, İlçe Jandarma Komutanı Esat Can Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Aksu, Okul Müdürü Ahmet Türköz, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 436 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler