HABER ARAMA
  • DOLAR5,8271
  • EURO6,5748
  • ALTIN239,1598
  • BIST 10097.103
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
18 Nisan 2019 Perşembe
Fındık Fiyatı


17,00 TL - 18.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
12 Ocak 2019 Cumartesi Saat: 18:39

Grafik ve fotoğraf öğrencileri sahada eğitimdeler

Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Grafik ve Fotoğraf alanı öğrencileri, okul - sektör buluşması kapsamında Fotoğraf Sanatçısı Şeref Akçay’ın atölyesinde uygulamalı eğitim alıyor.
Grafik ve fotoğraf öğrencileri sahada eğitimdeler

Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Grafik ve Fotoğraf Alanı Öğretmeni Sevdiye Kayır’ın koordinatörlüğünde, okul – sektör buluşması başladı.

Öğretmen Sevdiye Kayır, öğrencilerin alan eğitimleri, atölye donanımları, fiziki ortam, staj, mesleğe ve hayata hazırlanması gibi alanlarda daha donanımlı yetişmesi amacıyla sektör işbirliğinin önemli olduğunu, her yıl olduğu gibi bu eğitim öğretim yılında da sektör işbirliğine başladıklarını söyledi.

Fotoğraf Sanatçısı Şeref Akçay atölyesini bu anlamda Grafik ve Fotoğraf Alanı öğrencilerine açarak tecrübelerini ve donanımlarını paylaştı.

Akçay, meslek liselerindeki branşların, bulunduğu şehrin nitelikli iş gücü ve istihdamına göre yenilenmesi gerektiğini söyledi. Akçay, grafik ve fotoğrafçılık alanı mezunlarına sektörün her zaman ihtiyaç duyduğunu, nitelikli iş gücünün yetiştirilmesinde kendisinin de katkısının olmasından dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Fotoğraf sanatçısı Akçay, uygulamalı eğitimde öğrencilere grafik ve fotoğrafçılığın dünü-bugünü-yarınını anlatarak, teknolojiye entegrasyonuna değindi. Akçay, öğrencilere alan seçimi yaparken önceliklerine göre değerlendirme yapmaları gerektiğini, yabancı dilin de grafik ve fotoğraf alanında önemli olduğunu söyledi.

Fotoğraf sanatçısı Şeref Akçay, şunları söyledi.

“Vizyonumuz nedir? Yaptığımız meslek bizi ne kadar mutlu ediyor? Mesleği iyi yapabilmek için hayal gücünüz önemli. Fotoğrafı okumalı, fotoğrafta dramı yakalamalısınız. Çok fotoğraf çekmek önemli. Hayatımızın her alanı ve anı fotoğraftır. İletişim kurmak için fotoğraf, fotoğraf çekmek için iletişim önemli. Fotoğraf çekerken herkesin gördüğünden farklı bakmayı öğrenin. Yapılmayanı yapın, hayal gücünüz olsun. Mesleğinizi zor açılardan değerlendirip çok analiz ederseniz o kadar tanımanızı sağlar. Grafik ve Fotoğraf alanına her yönden bakın ve tercihinizi ona göre yapın.”

Akçay, ayrıca yaşadığımız şehir olan Ünye’nin fotoğraf için zengin görsellere sahip bir kent olduğuna da dikkat çekerek, “Yaşadığınız şehri ne kadar tanırsanız ve fotoğrafçılıkta hayal gücünüzü ne kadar kullanırsanız sizi etkileyen fotoğrafları o kadar başarılı bir şekilde çekebilirsiniz.” dedi.

Grafik ve Fotoğraf Alanı Öğretmeni Sevdiye Kayır, meslekle ilgili gençlerin yetiştirilmesinde desteklerini esirgemeyen, işbirliğine her zaman açık olan Fotoğraf Sanatçısı Şeref Akçay’a teşekkür etti.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 343 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Grafik, ve, fotoğraf, öğrencileri, sahada, eğitimdeler

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler