HABER ARAMA
  • DOLAR5,8275
  • EURO6,5590
  • ALTIN238,4418
  • BIST 10096.886
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
19 Nisan 2019 Cuma
Fındık Fiyatı


17,00 TL - 18.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
9 Şubat 2019 Cumartesi Saat: 18:27

“2071 Yılında Ordu” sizce nasıl olmalı?

Ordu ili genelinde tüm okulların katılımıyla, “2071 Yılında Ordu” konulu kompozisyon ve resim yarışma düzenleniyor.
“2071 Yılında Ordu” sizce nasıl olmalı?

Yarışmayla Ordu’da yaşayan çocukların ve gençlerin, 2071 yılına gelindiğinde çevresel, teknolojik ve beşerî açıdan nasıl bir Ordu görmek istediklerinin tespit edilmesi amaçlanıyor.

Ordu Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü tarafından, Ordu İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak resim ve kompozisyon alanlarında “2071 Yılında Ordu” konulu yarışma düzenleniyor.

İl genelindeki tüm okulların katılımına açık olan yarışmanın amacı, Ordu’da yaşayan çocukların ve gençlerin, 2071 yılına gelindiğinde çevresel, teknolojik ve beşerî açıdan nasıl bir Ordu görmek istediklerinin tespit edilmesi olarak belirlendi.

 -Yarışmaya katılma şartları ne?  -

Ortaokul ve lise öğrencilerine açık olan kompozisyon yarışmasında eserler A4 kâğıdına, mürekkepli kalemle ya da bilgisayarla yazılacaktır. Bilgisayarda yazılacak kompozisyonların, Times New Roman karakteriyle 12 punto büyüklüğünde ve bir buçuk satır aralığında yazılması zorunludur. Toplam uzunluk 4 sayfayı geçmeyecek olan kompozisyonyYazımında Türkçe dil kurallarına ve özelliğine dikkat edilecektir. Her yarışmacı metnin bittiği son sayfanın ön yüzüne, adını soyadını, okulunu, sınıfını yazacaktır.

Resim Yarışması ise ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine açık olacak. Tüm okul grupları karakalem çalışması hariç serbest teknikte çalışmalarını sunacaklardır. İlkokul öğrencileri; kâğıt ebadı 25x35 cm, resimlerin kenarları 4’er cm olan siyah bir fon kartonuna paspartulu olarak göndereceklerdir.

Ortaokul öğrencileri; kâğıt ebadı 35x50 cm, çizdikleri resimleri kenarları 5’er cm olan siyah bir fon kartonuna paspartulu olarak göndereceklerdir.

Lise öğrencileri; kâğıt ebadı 50x70 cm olan afiş çalışması olacaktır.

Her yarışmacı çalışmanın arka yüzüne,  sağ alt köşeye; adını soyadını, okulunu, sınıfını yazan bir etiket yapıştıracaktır.

Ordu İl genelinde İl Millî Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan tüm ilkokul, ortaokul ve liselerin öğrencilerine açık olan yarışmada katılımcıların, eserleri kendilerinin hazırlamaları ve çalışmaların özgün olması bekleniyor. Her bir katılımcıların en fazla 1 eserle katılabileceği yarışmaya başvurular okul idarelerine elden teslim edilecek.

-Yarışma 3 aşamalı olarak gerçekleştirilecek-

İlk aşamada, yarışmaya katılan eserler kendi okullarında değerlendirilerek okullarında 1. olan eserler İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerine gönderilecek. İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerinde değerlendirmeye tabi tutulacak eserlerden 1. olanları İl Millî Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilerek İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nde kurulan komisyon vasıtasıyla ödül almaya hak kazanan eserler belirlenip ödüllendirilmek üzere Ordu Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğüne bildirilecek.

15 Şubat 2019 tarihinde yarışmaya başvurular başlayacak olup, 19 Nisan 2019 tarihinde başvurular sona erecek.

Kazanan Eserler 15 Mayıs 2019 tarihinde ilan edilecek, ödüller  ise 19 Mayıs 2019 tarihinde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tören etkinlikleri sırasında verilecek.

Yarışmada 1.ye 1 adet Cumhuriyet Altını, ikinciye 1 adet yarım altın, üçüncüye 1 adet çeyrek altın, dördüncüye 1 adet gram altın verilecek.

Ordu Valiliği

Bu haber toplam 425 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : “2071, Yılında, Ordu”, sizce, nasıl, olmalı?

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler