HABER ARAMA
  • DOLAR5,8275
  • EURO6,5590
  • ALTIN238,4418
  • BIST 10096.886
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
19 Nisan 2019 Cuma
Fındık Fiyatı


17,00 TL - 18.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
11 Şubat 2019 Pazartesi Saat: 13:39

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Ordu’ya geldi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir dizi ziyaret, temas ve Bakanlığının 2023 eğitim vizyonuyla ilgili istişarelerde bulunmak üzere Ordu’ya geldi.
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Ordu’ya geldi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 eğitim vizyonuyla ilgili istişarelerde bulunmak üzere Ordu’ya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulundu.   

9 Şubat Cumartesi günü Ankara’dan havayoluyla Ordu’ya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ordu-Giresun Havalimanında Ordu Valisi Seddar Yavuz ve protokol mensupları tarafından karşılandı.

-Fatsa Matematik Müzesi ile Bilim Sanat Merkezini ziyaret etti-

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk programına, Vali Seddar Yavuz ve beraberindeki protokol mensupları ile birlikte Fatsa ilçesinde Şehit Zafer Özdeniz İlkokulu bünyesinde oluşturulan ‘Bilim Evi’ ve ‘Matematik Müzesi’ni ziyaret ederek başladı.

‘Bilim Evi’ ve ‘Matematik Müzesi’nde bulunan Matematik Atölyesi, Kodlama Atölyesi ve Zeka Oyunları Atölyesi’ni gezen Bakan Selçuk, burada öğrencilerin aldığı eğitim ve yaptıkları faaliyetleri yerince inceledi. 

Öğrencilerin matematiğe ilgisini artırmak, matematik korkularına yardımcı olmak, matematiği soyut olmaktan çıkarıp, somut hale getirmek amacıyla oluşturulan ‘Matematik Müzesi’ni ziyaretinin ardından Fatsa Bilim ve Sanat Merkezine geçen Bakan Selçuk, burada da verilen eğitim faaliyetleri hakkında öğretmen ve öğrencilerden detaylı bilgi aldı.

-Ordu Valiliği’ni ziyaret etti-

Fatsa ilçesindeki ziyaret ve temaslarını tamamlayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ikinci durağı Ordu Valiliği oldu. Bakan Selçuk, Valilik binası önünde Vali Seddar Yavuz, ODÜ Rektörü Prof.Dr.Tarık Yarılgaç, Vali Yardımcıları Ekrem Yaman, Ekrem Ballı, Adem Öztürk, Bayram Gale, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten ve Valilik birim müdürleri tarafından karşılandı.

Makam ziyareti öncesi Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Vali Seddar Yavuz ile birlikte basın mensuplarına Ordu programına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u Ordu’da ağırlamaktan onur duyduğunu ifade eden Vali Seddar Yavuz, “Milli Eğitim Bakanımızı bugün Ordu’muzda ağırlıyoruz. Öncelikle zat-ı alilerine ilimize hoş geldiniz diyorum. Ordu’muzun eğitimini detaylı bir şekilde görüşme fırsatı bulacağız. İlimizde, eğitim alanında ciddi yatırımlar yapıldı. Eksiklerimizi ve noksanlarımızı da yine Sayın Bakanımıza aktarma fırsatı bulacağız.” dedi. 

-“Bilim ve Sanat Merkezlerimizin eğitimin kalitesi konusundaki desteği yadsınamaz”- 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise  yaptığı konuşmada, “Ordu'nun eğitim özellikleriyle ilgili bir istişare ziyaretinde bulunuyoruz. Bu arada Ordu'daki eğitimin kalitesi hususunda alınan mesafeleri de görme fırsatımız oluyor. Sabah Fatsa’da Matematik Müzesi'ne uğradık ve Türkiye’de sayıları birkaç tane olan müzelerden birinin Ordu’da bulunuyor olması, Türk eğitim sistemi açısından oldukça değerli. Bu arada Fatsa Bilim ve Sanat Merkezimizi de ziyaret ettik. Oradaki öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin faaliyetlerini de görme, izleme imkanımız oldu. Bilim ve Sanat Merkezlerimizin eğitimin kalitesi konusundaki desteği yadsınamaz. Ordu'daki bütün öğretim kademelerindeki (okul öncesi, ilkokul, orta ve liselerimizdeki) mevcut durumu analiz etmek ve burada kalite konusunda daha fazla mesafe almak noktasında da görüş alışverişimiz ekip arkadaşlarımızla beraber devam edecek. Burada Sayın Vekillerimiz, Sayın Başkanlarımız hepsi bulunuyorlar ve kendileri ile beraber bu hususları ele alma imkanımız olacak.” diye konuştu.

Bakan Selçuk, ”Ordu'daki  bu güzel karşılama ve ziyarette gösterilen desteğe de hususen teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” diyerek, konuşmasını tamamladı.

Daha sonra Valilik makamına geçen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, burada Vali Seddar Yavuz’dan Ordu’nun eğitim durumu ve ihtiyaçları konusunda bilgi aldı. Vali Yavuz, ziyaretin anısına Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’a hediye takdim etti.

-Valilik Toplantı Salonunda brifing verildi-

Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk, makam ziyareti sonrası Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen ‘İl Milli Eğitim Brifingi ve 2023 Eğitim Vizyonu Toplantısı’na katıldı. Toplantıda, Ordu’nun eğitimdeki genel durumu, başarı düzeyi, eğitimde kaliteyi artırmak için yapılması gereken çalışmalar ve ihtiyaçlar hakkında Bakan Selçuk’a sunum yapıldı ve bilgilendirilmede bulunuldu.

-Mustafa rakım sanat galerisi’nin açılışını gerçekleştirdi. Musiki konserine katıldı-

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ordu Valiliği ziyareti ve ‘İl Milli Eğitim Brifingi ve 2023 Eğitim Vizyonu Toplantısı’nın ardından Penpe-İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesini ziyaret etti. Burada, hayırsever işadamları tarafından yaptırılan ‘Mustafa Rakım Sanat Galerisi’nin açılışını gerçekleştiren Bakan Selçuk, okulun konser salonunda okul öğrenci ve öğretmenleri tarafından düzenlenen musiki konserine de katıldı.

-“Sanatın ince ayarından geçmemiş olan hiç bir şahsiyet gerçekten mükemmelleşemez”- 

Konseri sunan öğrenci ve öğretmenleri tebrik eden Bakan Selçuk, “Hepimize bir fırsat sağladığınız sevgili gençler çok teşekkür ediyorum. Sanatın ince ayarından geçmemiş olan hiç bir şahsiyet gerçekten mükemmelleşemez. Bu yüzden bu tür fırsatlar bizim için hayati derecede önemli. Ve sizler bu ülkenin ruhunun, bedeninin güzelleşmesi için büyük emek harcıyorsunuz. Sevgili öğretmenlerim başta olmak üzere buradaki bütün gençleri yürekten kutluyorum, gönülden kutluyorum. Velilerine teşekkür ediyorum. Çünkü çocuklarımızın bu alanlara yönelmesi konusunda velilerimiz biraz tereddütlü davranıyorlar. Bu mütereddit davranışlarının arkasında elbette bazı nedenler var ama burada bu çocukların önlerini açarak, yollarını açarak bu tür bir imkan sağlamak, sizlerin de katkısı olması bakımından çok değerli.” dedi.

-Milli Eğitim Müdürlerine, Okul Yöneticilerine, Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonunu anlattı-

Bakan Selçuk, Penpe-İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesi ziyaretinin ardından, Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası konferans salonunda düzenlenen “2023 Eğitim Vizyonu Tanıtım Toplantısı”na katıldı. Burada, Ordu ili genelinde görev yapan milli eğitim müdürleri ve okul yöneticileriyle bir araya gelen Bakan Selçuk, Bakanlığının 2023 eğitim vizyonunu anlattı. 

AK Parti Ordu İl Başkanlığını da ziyaret eden Bakan Selçuk, milletvekilleri, hayırseverler, işadamları ve sivil toplum kuruluş temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen akşam yemeğine katıldıktan sonra Ordu’daki programını tamamlayarak, havayoluyla Ankara’ya hareket etti.

Ordu Valiliği

Bu haber toplam 346 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Milli, Eğitim, Bakanı, Selçuk, Ordu’ya, geldi

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler