HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Şubat 2020 Perşembe
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
1 Nisan 2019 Pazartesi Saat: 19:53

Canikli öğrenciler, yaparak ve yaşayarak öğreniyorlar…

Canik Fen Bilimleri Temel Lisesi öğrencileri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Yunus Emre Ergin’in rehberliğinde Şeyh Yunus Emre Camisi’ni ziyaret ettiler.
Canikli öğrenciler, yaparak ve yaşayarak öğreniyorlar…

Canik Fen Bilimleri Temel Lisesi öğrencileri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Yunus Emre Ergin’in rehberliğinde ‘İslam medeniyetlerindeki başlıca mimari eserler ve sanatları’ konusunu yerinde uygulamalı öğrenmek için Şeyh Yunus Emre Camisi’ni ziyaret ettiler.

Yaparak ve yaşayarak öğrenme modelini eğitim sisteminde uygulayan Canik Fen Bilimleri Temel Lisesi öğretmenleri, öğrencilerin derslere daha motive olması ve bu tür etkinliklerle ilgi ve meraklarını ortaya koyabilecekleri bir ortam yaratmaya devam ediyor. 

Canik Fen Bilimleri Temel Lisesi öğrencileri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Yunus Emre Ergin’in rehberliğinde Şeyh Yunus Emre Camii’ni ziyaret etti. Temel Lise öğretmenleri Gökçen Türkoğlu, Deniz Aksu Ayyıldız, Gökçe Kandaz, Kevser Günkur, Esra Dayanç da eşlik etti.

Dersin ‘İslam medeniyetlerindeki başlıca mimari eserler ve sanatları’ konusu kapsamında yapılan programda ekip ilk olarak Şeyh Yunus Emre Restoran’da kahvaltı yaptı, ardından doğa yürüyüşüyle devam eden program Şeyh Yunus Emre mevkisinde bulunan Yunus Emre Camii’ni ziyaretiyle devam etti. 

-“Öğrencilerimizi derslere motive etmek, öncelikli hedeflerimizdir”

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Yunus Emre Ergin öğrencilerine, caminin kubbesini, bölümlerini, mimari dokunuşlarını ve hat sanatlarını, ‘İslam medeniyetlerinin mimari eserleri ve sanatları’ konusu kapsamında anlattı.

Yaparak yaşayarak öğrenme modeliyle öğrenilen bilginin hafızada daha kalıcı olduğunu vurgulayan Ergin, şunları söyledi:

“Eğitim hedeflerimiz doğrultusunda öğrencilerimizi derslere motive etmek, öncelikli hedeflerimizdir. Öğrencilerimizle böyle anlamlı etkinliklerde buluşmak, onların öğrenme gereksinimlerini en iyi şekilde gerçekleştirebilmek bizleri de mutlu ediyor. Öğretmemiz gereken konuları, en iyisini yaparak öğretmeye çalışıyoruz. Onları eğitim süreçlerinde dört duvar arasına sıkıştırmak yerine, dışarıdaki hayatla buluşturarak öğretiyor ve her konuyu, her dersi yerinde işliyoruz. Gayret ve çabamız hiçbir zaman boşa çıkmıyor. Bunu öğrencilerimin yüzlerindeki memnuniyeti görerek anlıyorum”

-“Eğitim adına yapılan her iş aydınlık bir geleceğin habercisidir”-

“Eğitim adına yapılan her iş aydınlık bir geleceğin de habercisidir” diyen Ergin, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Canik Fen Bilimleri Temel Lisesi öğretmenleri olarak görmeye, keşfetmeye, yaşayarak öğrenmeye dayalı eğitim sistemini her zaman örnek aldık. Hayatla iç içe bir eğitim anlayışını öngördüğümüz inançla öğrencilerimizi yetiştiriyoruz. Sorgulatmayan, ezbere dayalı ve katı bir eğitim anlayışının yerine deneyen, gören, uygulayan, katılan ve her zaman hareket halinde bir eğitim anlayışını uyguluyoruz. Bu ideallerimiz doğrultusunda düzenlediğimiz etkinlikle de ders konumuz olan Camilerin mimarisini ve hat sanatlarını da yerinde inceliyoruz. Öğrencilerimle birlikte olduğum, onların yaparak yaşayarak öğrendikleri bu ders için katılımlarından dolayı hepsine teşekkür ediyorum.”  

Öğrenciler Yunus Emre Camii’nde işlenen dersin ardından Şeyh Yunus Emre’nin türbesine de ziyarette bulundular.

Ergin, “İslamda Türbe Anlayışı” ders konusunu öğrencileriyle birlikte türbede işledi. Dersin ardından öğrenciler dualarını ederek bol bol fotoğraf çektirdi.

Canik Temel Lisesi öğretmen ve öğrencileri Yunus Emre’nin ‘İlim İlim Bilmektir’ şiirini de okuyarak Tasavvuf Yolu’nda kısa bir yürüyüş yaptılar. 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 704 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler