HABER ARAMA
  • DOLAR6,0520
  • EURO6,7607
  • ALTIN248,0906
  • BIST 10085.310
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
21 Mayıs 2019 Salı
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
11 Nisan 2019 Perşembe Saat: 20:14

Kız Meslek’te sertifika töreni yapıldı

Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, “Vejetaryen Mutfağımıza Avrupa’nın Katkısı ve Avrupa’nın Çocukça Gelişimi” projesine katılan öğrencilere sertifika töreni gerçekleştirdi.
Kız Meslek’te sertifika töreni yapıldı

Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,  2018 yılında onaylanarak uygulanan “Vejetaryen Mutfağımıza Avrupa’nın Katkısı ve Avrupa’nın Çocukça Gelişimi” projesi yaygınlaştırma sunumu ve projeye katılan öğrencilere sertifika töreni gerçekleştirdi.

Akyol konuşmasında bu projenin yaygınlaştırılması için okulun web sayfasında, okulda öğrenci ve öğretmenlere yönelik seminer ve bilgilendirmelerle, okulun duvar gazetesi ile bilgilendirme çalışmaları yapacaklarını söyledi.

Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Aandolu Lisesi Müdürü Ayşe Akyol konuşmasında, “ Bu faaliyet ile Mesleki eğitim öğrenici ve personelinin yetiştirilmesi ve bu kişilere yurt dışında mesleki gelişim imkanı sunulması hedeflenmektedir. Bu anlamda temel mesleki eğitimlerine devam eden yurt dışı eğitim fırsatlarını arttırmayı ve eğitim-öğretimden iş hayatına geçiş yapabilmeleri için ihtiyaç duydukları becerileri kazandırmayı ve mesleki eğitim personelinin ise iş pratiği bilgisi elde etme ve güncelleme veya pedagojik başarılarını arttırmayı amaçlamaktadır.”dedi.

Bugüne kadar toplam 3 Erasmus Plus projesini hayata geçirdiklerini ifade eden Akyol, ““Vejetaryen Mutfağımıza Avrupa’nın Katkısı ve Avrupa’nın Çocukça Gelişimi” projemiz 2 personel ve 8 öğrenci ile Hollanda ve Çekya’da gerçekleşti.  Proje ortaklarımız Çekya’da  bir anaokulu ve Hollanda’da bir oteldir. Projemizin süresi 1 Temmuz 2018 tarihinde başlayıp 30 Haziran 2019 tarihinde sona erecek.”dedi.

Projenin amaç ve hedeflerine yönelik bilgi veren Akyol, “Okul olarak çocuk gelişimi ile yiyecek içecek alanı 11 ve 12. Sınıf öğrencilerimizi kapsıyor. Yiyecek içecek hizmetleri alanında vejetaryen mutfağı, çocuk gelişimi alanında ise okul öncesi eğitimleri incelenerek öğrenci ve öğretmenlerimizin meslek bilgisi ve becerisi arttırılarak eğitimde çağdaş ve yenilikçi yaklaşımları çalışma alanlarında uygulayacaklar.”diye konuştu.

Bu projenin istihdama katkı sağladığını ifade eden Ayşe Akyol şunları kaydetti, “Katılımcılarımızın Avrupa’daki otel mutfaklarında çalışmalarla mesleki gelişimlerini tamamlamaları, staj programı ile kültürler arası diyalog anlamında sosyalleşmeleri, özgüven kazanmaları ve girişimcilik duygularının kazandırılmaları güçlendirilmesi. Katılımcıların İngilizcenin dışında dilsel gelişimlerinin sağlanması, okullarımızın eğitim kalite ve kapasitesinin arttırılması. Projenin ilimiz sınırları içinde Mesleki liselerde dinamizm, kalite ve yenilikçilik, katılımcılarımıza ise mesleğe yönelim ile özgüven etkileri oluşturması beklenmektedir. Uzun vadede ise katılımcılarımızın sektörde istihdamları kazandırmaktır.  Çocuk gelişimi öğürencilerimiz ise uygulama anaokulunda uygulama ve faaliyetlere katılarak becerilerini geliştirdiler.“

Akyol konuşmasının sonunda bu projenin yaygınlaştırılması için okulun web sayfasında, okulda öğrenci ve öğretmenlere yönelik seminer ve bilgilendirmelerle, okulun duvar gazetesi ile bilgilendirme çalışmaları yapacaklarını söyledi.

Program yapılan ikramların ardından sona erdi. 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 248 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Kız, Meslek’te, sertifika, töreni, yapıldı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler