HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
8 Ağustos 2020 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
7 Mayıs 2019 Salı Saat: 08:45

Endüstri Meslek, projesiyle beğeni kazandı

Ünye MNV Endüstri Meslek Lisesi e-Twinning projeleri ile gönülleri fethetti. e-Twinning ekibi Ordu’daki yıl sonu e-Twinning sergisinde “English In Street” projesiyle dikkatleri üzerinde topladı.
Endüstri Meslek, projesiyle beğeni kazandı

Ordu Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, AR-GE Birimi e-Twinning İl Koordinatörlüğü işbirliği ile MEB 2023 Eğitim Vizyonu ışığında, e-Twinning il koordinatörü Burçak Özyurt Çankırılı tarafından organize edilen proje çalışmalarının sergilendiği e-Twinning (Avrupa (Avrupa Okul Ortaklıkları) Proje Sergisi’ne Ünye Mehmet Necati  Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi English In Street projesiyle damgasını vurdu.

"Kahramanlar" proje ekibi

Okul Müdürü İbrahim ELİBOLCA, Koordinatör Müdür Yardımcısı Cuma Gündüz, proje kurucusu  ve koordinatörü Muhammet Aydın ile tüm Türkiye’de kendilerine  başarılı performanslarından dolayı ‘’Kahramanlar’’ denilen proje ekibi öğrencileri  sergiye uluslararası “English In Street (İngilizce Sokakta)” projesiyle katıldı. Kasım Ayı’nda başlayan projeye Avrupa’dan İtalya, Polonya, Romanya, Arnavutluk ve Eski Makedonya, Yugoslavya Cumhuriyeti beş ülke ile Türkiye’den yedi bölgeden 60 ortak okulla devam edilmektedir. Proje içeriği ve uygulamaları ile her bakımdan ilk ve özgün bir proje olması sebebiyle çok benimsendi ve tüm Türkiye’de benzer temalı projelere ilham kaynağı oldu.

Uluslararası bir proje

Okul Müdürü İbrahim Elibolca proje ve sergiyle alakalı düşüncelerini şöyle özetledi: ‘’English In Street(İngilizce Sokakta) projemiz uluslararası bir projedir. Muhammet Aydın hocamız ve proje ekibi öğrencileri, Eğitim 2023 hedeflerinden olan Yabancı Dil vizyonu çerçevesinde Bakanlığımızın planladığı uygulamaları proje ışığında tasarlayıp oluşturdukları İngilizce sokağındaki  yaratıcı çalışmalarıyla hayata geçirmişlerdir. Tüm Türkiye’den, ortak okullarımızdan çok olumlu dönüşler almaktayız. Bugün de Ordu Üniversitesi,İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi iş birliğiyle düzenlenen sene boyunca Ordu ilinde yürütülen e-Twinning proje sergisine standımızla iştirak ettik. Standımıza projemizle yakından ilgilenen İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekinbaş’a çalışmalarımızı bizzat anlattık. Projemizin koordinatörü Muhammet Aydın, sergi sonrası Ordu Üniversitesi salonunda akademisyenlere ve Eğitim Fakülteleri son sınıf öğrencilerine Eğitim 2023 Vizyonu, Tasarım ve Becerim atölyeleri ve projesi hakkında çok bilgilendirici bir sunum gerçekleştirerek kurumuzu ve bizleri gururlandırdı. Teşekkür ediyorum.”dedi.

Sorgulama gözlüğü takılsın

Okul Müdür Yardımcısı Cuma Gündüz’de düşüncelerini şöyle dile getirdi: Yaşadığımız dünyayı tanımanın ve anlamanın en iyi yolu hayatı  deneyimlemekten geçer. Eğer biz yetişkinler, çocukların kendi başlarına bir şeyler yaptıkları zaman en iyi öğrenmeyi gerçekleştirdiklerine inanıyorsak, onların “sorgulama gözlüğü” takmalarına ve çevrelerini daha yakından incelemelerine fırsat vermeliyiz. Öğrencilerimize bu fırsatı verdiğimizde  çevremizde farklılıklar yaratabilecek kadar yaratıcı olabiliriz. Başka hayatlara dokunmak, başka hayatlara ışık olmak, başka hayatlara anlam katmak.. Bu projenin en büyük etkisi bence görev alan öğrencilerin hayatlarına dokunmaktı. Bu dokunuşta çok büyük emeği olan başata İngilizce öğretmenimiz Muhammet Aydın olmak üzere ,her bireye sonsuz teşekkürlerimi sunarım.”  

Proje öğrencileri böylesine büyük bir organizasyona katılımlarından dolayı duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti:

Kendimizi çok özel ve farklı hissettik

Sametcan Başaran: “Muhammet Hocamız’a ne kadar teşekkür etsek azdır. Bugün bu kadar proje arasında kendimizi çok farklı ve özel hissettik.Çok gurur duyduk. Buradaki anılarımızı hayatım boyunca unutamayacağım. Okul hayatımı, hatta tüm hayatımı şekillendiren, renklendiren, değiştiren projemizde adeta bir aile olduk. Öğretmenimiz sunumunun sonunda kendisini alkışlayanlara hitaben bizleri gösterip -asıl alkışı bu çocuklar hak ediyor- diyerek alkışlattı ki sanıyorum hiç bu kadar mutlu olmamıştım.”dedi.

Hocamız bizi alkışlattı

Kaan Genç; "Muhammet Hocam ile aynı projede yer aldığım için ne kadar gurur duysam az.  Bugün Ordu’da yaptığı sunumda o kadar duygulandım ki bir kez daha iyi ki bu projedeyim, dedim. Bizi ağırlayan herkese ve orda olma sebebimiz olan Muhammet hocama çok teşekkür ederim “dedi.

Bize bakış değişti

Davut Bünyamin Yılmaz; Eskiden özel olmadığımızı, hatta küçümsenip bunlardan bir şey olmaz diye bakılan öğrenci grubuyduk.. Çünkü Meslek Lisesi öğrencisine böyle bakılıyor. Şimdi ise özel olduğumuzu hissediyoruz. Ordu’daki sergide farklı okullardan öğretmenlerimizin, arkadaşlarımızın,üniversite hocalarının bile bizleri tanıması,bizleri tebrik etmesi kendimizin bu proje sayesinde özel hissetmesini sağlıyor. Çok mutluyuz” diye konuştu. 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 968 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Endüstri, Meslek, projesiyle, beğeni, kazandı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler