HABER ARAMA
  • DOLAR6,0802
  • EURO6,8436
  • ALTIN251,2445
  • BIST 10086.072
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Mayıs 2019 Cumartesi
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
13 Mayıs 2019 Pazartesi Saat: 19:13

Mesleki ve teknik eğitime bakış değişecek

ÜTSO öncülüğünde Ünye Kaymakamlığı, Ünye Milli Eğitim Müdürlüğü, Ünye Ticaret Borsası, ÜTSO ve Meslek Odaları arasında iş birliği protokolü imzalandı.
Mesleki ve teknik eğitime bakış değişecek

Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, “Protokolle birlikte yapacağımız çalışmalarda çocuklarımızın ve velilerimizin bundan sonraki süreçte Mesleki ve Teknik Eğitime bakışı değişecek"

ÜTSO öncülüğünde Ünye Kaymakamlığı, Ünye Milli Eğitim Müdürlüğü, Ünye Ticaret Borsası, ÜTSO ve Meslek Odaları arasında imzalanan protokol ile ilgili bilgi veren Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, “2023 Eğitim Vizyonu Belgesi hedeflerimizi gerçekleştirme çalışmaları kapsamında, bugün burada bir iş birliğine imza atarak, mesleki ve teknik eğitim liselerimizle reel sektörü bir araya getirmek çabası içinde olacağız. Ülkemizde ve ilçemizde de mesleki ve teknik eğitime ilgi oldukça az. Bu manada hem öğrencilerimizin hem de velilerimizin mesleki ve teknik eğitime bakışını değiştirmek, öğrenci ve velilerimizin bilinçli ve istekli bir şekilde mesleki eğitime yöneltmek adına bugün burada imzalayacak olduğumuz protokol gerçekten çığır açacak.”dedi.

Eğitime çok yönlü katkı

Bu protokol ile Mesleki ve teknik eğitimde başarının artacağını ifade eden Tokgöz, “Bu protokol ile öğrencilerimizin stajda yaşadıkları sorunlar, öğrencilerimizin istihdamında, mezuniyet sonrası istihdamda yaşanan ve okullarımızda ki eğitim ortamlarının düzeltilmesine yönelik çalışmalar, Odalarımızın, Oda Başkanlarımızın öğrencilerimize hamilik kapsamında yapacağı maddi ve manevi destekler ayrıca verilen eğitimin sektörde karşılık bulması. Bu ve buna benzer bir çok değer eğitime katkı sağlamış olacak. Bu manada Şevki ve Güray Bey beni ziyaret ettiklerinde eğitime biz eğitme katkı sunmak istiyoruz dediler. Bizim de Kaymakam Bey ile istişarelerimizde Meslek Liselerini canlandırmak fikri hep vardı. Bu manada ortak paydada buluştuk.” diye konuştu

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar Protokol Töreninde, “Başta Şevki ve Güray Bey bu işe çok emek verdiler. Sayın Milli Eğitim Müdürü ve Kaymakamımız da bu işe geçekten gönül verdiler. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah hepimiz için hayırlı olur” dedi.

Öğrencilerimizi hayatın içine çekecek

Ünye Ticaret Borsası Meclis Başkanı Erhan Aydın,“ Bu hem öğrencilerimiz hem de piyasadaki firmalarımız için örnek olması gereken bir çalışma. Öğrencilere hem iş hayatına atılmalarında yardımcı olacaktır. Hem de piyasada çalışan firmaların kalifiye eleman ihtiyacını karşılamada önemli bir boşluğu dolduracaktır. Bu çalışmada emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

Türkiye'ye model olabilecek...

Bu protokolün ülkeye rol olacak bir çalışma olduğuna dikkat çeken Kaymakam Güney şunları kaydetti, “Bizler çok yakın mekanları paylaşıyor olsak bile benzer sorunlarla karşı karşıya olsak bile sistematik bir iletişim kanalını ve yürütme şeklini benimsemediğimiz zaman basit olan şeyler bazen zorlaşıyor. İçinden çıkılmaz bir hal alıyor. Uygulamaya geçireceğimiz protokolle sadece Ünye'ye, Ordu'ya değil belki de Türkiye'ye model olabilecek meslek liseleriyle ilgili olumlu bir uygulamanın hayata geçirilebileceğini söyleyebiliriz. Bu protokol ile bizler öğrencilerimizi teorik eğitim ile birlikte sanayi, reel sektörle buluşturulması ve geleceğe dair bu alanlarla ilgili plan program yapıp hayal kurması, bu gençlerimizin mezun olduktan sonra iş sahibi olmalarını sağlayacaktır.” 

Ünye kKENT Haber

Bu haber toplam 242 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Mesleki, ve, teknik, eğitime, bakış, değişecek

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler