HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
7 Ağustos 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
24 Mayıs 2019 Cuma Saat: 14:30

Uluslararası "English in Street" projesi kapandı

2018-2019 eğitim öğretim yılında Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin başlattığı “English in Street” isimli uluslararası e-Twinining projesi kapanış programı gerçekleşti.
Uluslararası "English in Street" projesi kapandı

2018-2019 eğitim öğretim yılında Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin başlattığı Avrupa’da ve Türkiye’de yedi bölgede aktif olarak yürütülen “English in Street” isimli uluslararası e-Twinining projesi kapanış programı gerçekleşti.

Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Muhammet Aydın’ın yürüttüğü  “English in Street” projesi kapanış etkinliği proje ortağı İzmir Balçova Anadolu Lisesi’nin de katılımı ile Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Konferans salonunda gerçekleşti.

52 binden fazla okulda proje yapıldı

Programda konuşan Okul Müdürü İbrahim Elibolca, “e--Twinining Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. Bu proje ile İletişim kurmak, iş birliği yapmak, projeler geliştirmek amaçlanmıştır. Ülkemiz e-Twining’e 2009 yılında dahil olmuştur. 2018’de 52 binden fazla okulda 129 binden fazla kullanıcıyla 23 binden fazla projeye gerçekleştirilmiştir. Bu programa katılan ve projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Ünye'de 200'ün proje gerçekleşti

Ünye’de 200’ün üzerinde e—Twinining projesi uygulandığını ifade eden Ünye Milli Eğitim Şube Müdürü Bahri Aslışen, “Geçen sene başladığımız ve bir kaç projeyle yürüttüğümüz e--Twinining projesi bu sene 200’ün üstünde bir projeyle devam edilmiştir. Bu projeye destek veren herkese teşekkür ederek bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim.”dedi.

Bu okullar yanlış biliniyor

Okul Aile Birliği Başkanı İrfan Fıkıl programda şöyle konuştu;“Endüstri Meslek Liseleri ve burada okuyan öğrencilerle ilgili yanlış algılar var. Buralarda okuyan öğrenciler endüstri meslek lisesinde okuyorum, diye kendini ifade edemiyor. Buna biz aileler sebep olmaktayız. Aslında bir anne ve baba benim çocuğum endüstri meslek lisesinde okuyor diyebiliyorsa ve kendi isteğiyle çocuğunu bu okula gönderebiliyorsa yarının geleceği sağlam demektir.”dedi.

e Twining'te başarılıyız

Ordu İl Milli Eğitim  e-Twinining İl Koordinatörü Burçak Özyurt Ordu’nun son yıllarda e-Twinining projelerinde ülke genelinde çok iyi bir noktada olduğunu söyleyerek şunları  kaydetti; “e-Twinining projesi başladığı zaman pek tanınmıyordu. Bizler çok çabaladık ve öğretmenlerimizle birlikte projeyi bu noktaya getirdik. 2007’de 400’e yakın projemiz varken bu dönem 865 projemiz vardır. Bu başarı hepimizindir. Bu proje ile Avrupa’daki okullarla yapılan işbirliği ile yabancı dil alanında da gelişmeler yapılmaktadır. Öğrencilerimiz bu proje ile derslere daha ilgili ve severek katılmaktadırlar.”

Farklı kültürler tanışıyor

Karadeniz Teknik Üniversitesi  İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Doç. Dr. Mustafa Zeki Çıraklı “Kimlik İnşasında Yabancı Dil ve İletişimin Önemi” konulu sunumunda şunları ifade etti;  e--Twinining önemli noktalarından birisi eğitimde bir yükselme noktası olmasıdır. Eğitimin ve öğrenmenin özünde yatan şey insanı yeniden keşfetmektir. Zamansal ölçütleri eğitime soktuğumuz oranda öğrenmeden ve insandan uzaklaşıyoruz. “English in Street” projesiyle de zamansal ölçütlerle yaralanmayan deneyimler üretilmeye çalışılmıştır. Ben kendilerini tebrik ediyorum. e-Twinning projesiyle de farklı kültürler bir araya gelmektedir. Bu çok önemli bir şeydir ve insanlar kültürlerini birbirleriyle paylaşmaktadır.

Proje ile ilgili konuşmaların ardından gala etkinliği, English in Street” projesinin içerik sunumu, proje içindeki öğrencilerin duygu ve düşünceleri, proje kapsamında yapılan etkinliklerin canlandırılması ve plaket töreni gerçekleşti.

Konuşmaların ardından projeye katkı sunan, destek veren herkese çiçek ve plaket verildi. Öğrencilere ise katılım belgesi verildi. 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 832 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Uluslararası, "English, in, Street", projesi, kapandı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler