HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
28 Şubat 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
25 Haziran 2019 Salı Saat: 19:43

Ülkemizin kalkınması kadınlarla birlikte olacaktır

Halk Bankası Ünye Şube Müdürü Kemalettin Yiğit’in eşi Şehriban Yiğit, Anadolu Üniversitesi AÖF Yerel Yönetimler Bölümü’nden Türkiye geneli bölüm 1.’si olarak mezun oldu.
Ülkemizin kalkınması kadınlarla birlikte olacaktır

Şehriban Yiğit, “Eğer ülkemiz kalkınacaksa bu toplumun yarısını oluşturan kadınlarla birlikte olacaktır” dedi.

2017 yılından beri Halk Bankası Ünye Şube Müdürlüğü görevini yürüten Kemalettin Yiğit’in eşi Şehriban Yiğit’te Anadolu Üniversitesi (AÖF) Yerel Yönetimler Bölümü’nden her güz ve bahar dönemlerinde aldığı Yüksek Onur Belgesi ile Türkiye geneli bölüm 1.’si olarak mezun oldu. 

Güzel Sanatlar Bölümüyle başladı

Liseden sonra çok istediği halde maddi olanaksızlıklardan dolayı yüksek öğrenime başlayamayan Şehriban Yiğit, 2016 yılında çok istediği üniversite eğitimine Karadeniz Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel El Sanatları Bölümü’ne kayıt olarak başladı. Orada başarılı bir eğitim yılı geçirdi ve ilk dönem 4 tam puanla bölüm birincisi oldu. Şehriban Yiğit; eşi Kemalettin Yiğit’in 2017 yılında Halk Bankası Ünye Şube Müdürlüğü görevine atanması sebebiyle okulunu dondurmak zorunda kaldı.

Türkiye birincisi oldu, madalya aldı

Ünye’ye geldikten sonra hiç ara vermeden bu kez de Anadolu Üniversitesi AÖF Yerel Yönetimler Bölümüne kayıt yaptırdı ve okuduğu Yerel Yönetimler bölümünde her güz ve bahar dönemlerinde aldığı Yüksek Onur Belgesi ile 2018-2019 Öğretim Yılı Türkiye geneli bölüm 1.’si olarak mezun oldu.

Şehriban Yiğit 13 Haziran 2019’da bizzat Anadolu Üniversitesi’nin davetlisi olarak Eskişehir’e giderek mezuniyet töreninde diplomasını ve 1.’lik madalyasını aldı.

-“Eğer ülkemiz kalkınacaksa, bu toplumun yarısını oluşturan kadınlarla birlikte olacaktır”-

Türkiye birincisi olan Şehriban Yiğit, gazetemize yaptığı açılamada şunları söyledi; “Diplomamı aldığım gün yani 13 Haziran aynı zamanda kızımın doğum günüydü. Bu başarımı öncelikle çocuklarıma hediye ediyorum. Güzel ülkemizde kadınlar sanat, kültür, eğitim, çalışma hayatında, hayatın her alanında başarılı olabilirler. Hiçbir zorluktan korkmasınlar cesaretli olsunlar. Eğer ülkemiz kalkınacaksa bu toplumun yarısını oluşturan kadınlarla birlikte olacaktır” dedi.

İnsan merkezli, çağdaş ve şeffaf anlayıştan hareket etmek

Okuduğu Bölüm olan Yerel Yönetim’ler ve Belediyecilik konularında teorisini pratiğe dönüştürmek için heyecan ve sabırsızlıkla araştırmalarına, çalışmalarına ve başvurularına devam eden Şehriban Yiğit, “Yerel Yönetimler konusunda hizmet veren kurum ve kuruluşların, STK’ların, odaların, meslek örgütlerinin karşılaşılan ve çözüm bekleyen birçok sorun, hizmet, iş ve işlemlerin yerelde çözmek, o yöreye özgü fikir ve çözümler üretmek, geliştirmek, bunu doğru bir şekilde uygulamak; bunu yaparken insan merkezli çağdaş, şeffaf bir anlayışla yapmanın öne çıktığını, dünyada adından övgüyle söz ettiren Yerel Yönetimlerin, Belediyelerin hizmet anlayışının bu şekilde olduğunu söyledi.

Şehriban Yiğit kimdir?

Şehriban Yiğit, 1979 yılında Erzincan’da 10 çocuklu çiftçi bir ailenin 4. çocuğu olarak dünyaya geldi. 21 yıllık evli ve biri kız, diğeri erkek iki çocuk annesidir. Kızı Şevin Nimet Yiğit eğitim hayatını Almanya Dortmund Üniversitesi’nde Sağlık Bilimleri okuyarak devam ettiriyor. Oğlu Gökhan Yiğit ise TOKİ Ömer Çam Ortaokulu 8. sınıfında okuyor.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 523 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler