HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
8 Nisan 2020 Çarşamba
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
3 Mayıs 2018 Perşembe Saat: 20:51

8. sınıflar Arif Nihat Asya’yı tanıyor

Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 30 Nisan Pazartesi yaptığı ‘Okul Tanıtım Fuarı’ programı ile Ünye ilçesindeki tüm rehber öğretmenlerine okullarının alan tanıtımını yaptılar.
8. sınıflar Arif Nihat Asya’yı tanıyor

Programda gelen diğer rehber öğretmenlerine, Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu  Lisesi Rehber öğretmenleri Yüksel Coşkan ve Yasemin Öztürk ve meslek dersi öğretmenleri ve öğrenciler kurdukları stantları gezdirerek okulları hakkında bilgi verdiler.

-“Amaç, okulumuzun alanlarını tanıtmak”-

Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu  Lisesi  Okul Müdürü Ayşe Akyol programın amacının  8. Sınıf öğrencilerinin gelecekte gidecekleri liseleri tanımaları ve ona göre karar vermelerine yardımcı olmak olduğunu belirterek, konu ile alakalı olarak rehber öğretmenlere okul tanıtımı yaptıklarını söyledi.

Akyol; “Programda yiyecek içecek hizmetleri alanı rehber öğretmenlere servis hazırladı. Yemeli içmeli ve tanıtımlı bir programdı. Yine okuldaki tüm alanlarla ilgili bir kısa film hazırladık. Rehber Öğretmenlerimize hem görsellerle de tanıtmak istedik.   Okulumuz salonunda okulumuzda bulunan 8 alanın çalışmalarını yansıtan mini stantlar hazırladık. Rehber öğretmenler hem görsel olarak stantları gezdi ve alan öğretmenlerimiz den çalışmalar hakkında bilgiler aldılar. Sonrasında ise öğrencilerine okulumuz ile ilgili bilgilendirme yaptılar. Bu konuda rehber öğretmenlerimizin öncelikle bilgilendirilmesi gerektiğine inandığımız için buradan başladık. Daha sonra bilgilendirdiğimiz rehber öğretmenlerde kendi okullarına giderek 8. Sınıf öğrencilerine alan ile ilgili bilgiler verecekler ve öğrencilerini gelip gezdirecekler.”dedi.

-“İkinci aşamada veliler ve öğrencileri bilgilendirilecek”-

Müdür Akyol,  programın ikinci aşamasında ise tüm rehber öğretmenlerinin öğrencileri ile birlikte hazırlanan stantları gezmeleri ve öğrencilerin ve aynı zamanda velilerin bilgilendirilmesi olduğunu ifade ederek; “ Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu  Lisesi olarak yaptığımız Okul Tanıtım Etkinliklerinde birinci aşama olarak Ünye’deki var olan tüm rehber öğretmenlere alanlarımızı tanıttık. Bir sonraki yapığımız etkinlikte de alan tanıtımı yaptığımız öğretmenler kendi okullarında okul ile ilgili hazırladığımız kısa filmi öğrencilerine izlettirdiler. Daha sonrasında ise 8. Sınıf öğrencilerini okulumuzda hazırladığımız stantlarda öğrencilerini gezdirdiler. Çünkü öğrenciler  gelecekler hayatları için ile ilgili büyük bir seçim yapacaklar.Bizler görerek ve bilerek seçim yapmalarına yardımcı olmak için  böyle bir etkinlik düzenledik. Hangi okulu tercih ederlerse etsinler, bu bilgilere sahip olmaları gerekiyor.  Bizim okulumuza da gelsinler, okulda ne tür eğitimler veriliyor, hangi alanlar var, gelecekte hangi meslek sahibi olabilirler bununla ilgili bize gelen öğrencilerimize bilgilendirme yapıyoruz.Ziyaretlere öğrenciler geliyor, çok mutlu oluyoruz ama biz öğrenci velilerimizi de okulumuza bekliyoruz. Öğrenci geliyor kararını veriyor ama veliler bilgilendirilmemiş olduğu için kararsız kalabiliyorlar. Biz okulumuza velilerimizi bekliyoruz.”dedi.

Ünye KENT Haber 

Bu haber toplam 519 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : 8., sınıflar, Arif, Nihat, Asya’yı, tanıyor

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler