HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
7 Haziran 2020 Pazar
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
6 Kasım 2019 Çarşamba Saat: 19:32

Duraklara matematik afişi asıldı

Ünye Şehit Fatih Efiloğlu İlkokulu 3/G sınıfı öğrencileri, “Durakta Matematik” projesi kapsamında hazırladıkları matematik afişlerini duraklara astı.
Duraklara matematik afişi asıldı

Bu proje ile durakta dolmuş bekleyen öğrenciler hazırlanan matematik sorularını çözerek zamanı verimli kullanmış, eğlenirken öğrenmiş olacaklar. Diğer taraftan afişleri hazırlayan öğrencilerin ise, matematiği sevdirmek için çeşitli yöntemlerle hazırladığı afişler sayesinde düşünce ve beceri gelişmiş olacak.

Her yerde matematik...

Proje ile ilgili açıklama yapan Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, “Bu proje ile öğrencilerimiz ilk olarak duraklar olmak üzere her yerde matematiğe dikkat çekmek için yola çıktılar. Bu proje sadece matematik alanında değil, bir çok yeteneğini kullanarak matematiğe karşı öğrencilerin ilgisini arttırmayı hedefliyor. Kesinlikle her alanda çocuklara fayda sağlayacak bir proje.”dedi.

Amacımız matematik korkusunu yenmek

Şehit Fatih Efiloğlu 3/G sınıf öğretmeni Bahri Yıldırım, “Durakta Matematik” projemiz bir çok yabancı ülkede de uygulanan bir eTwinning projesi. Bu bir öğretim faaliyeti olarak düşünülüyor ama değil. Biz burada bir öğretim faaliyetinden ziyade sosyal içerilikli bir etkinlik yapıyoruz. 15 yıllık öğretmenlik hayatımda karşılaştığım en büyük sıkıntı; öğrencilerin matematik korkusu ile okula geldikleri ve bu dersi başaramayacakları korkusudur. Bu önyargıları derslerde yaptığım etkinliklerle büyük oranda aştığımı gördüm. Bu etkinlikler ve karikatürlerin tüm vatandaşların göreceği yer olarak otobüs duraklarının olacağı fikri ile daha çok kişiye ulaşacağız ve bu ön yargıların kırılmasına bir nebze yardımcı olacağız. Vatandaşlar bir yandan otobüs beklerken diğer yandan da proje ile öğrenecek. Eğitimin sadece dört duvar arasında kalmadığını gösteren proje adeta boş zamanın düşmanı olacak.Otobüs beklerken mecburi olarak boşa harcanan zamanları avantaja çevirebilmek.Okulu dört duvar arasından çıkarıp geniş kitlelere ulaşarak fayda sağlayabilmektir.”dedi. 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 426 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Duraklara, matematik, afişi, asıldı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler