HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
11 Temmuz 2020 Cumartesi
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
26 Kasım 2019 Salı Saat: 12:47

ODÜ'de “Yüzyılların Büyük Yitiği: Kadın” konferansı...

Ordu Üniversitesi'nde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü kapsamında Prof. Dr. Sadık Kılıç tarafından “Yüzyılların Büyük Yitiği: Kadın” konulu konferans gerçekleştirildi.
ODÜ'de “Yüzyılların Büyük Yitiği: Kadın” konferansı...

Müzik ve Sahne Sanatları konferans salonunda düzenlenen programa Ordu Vergi Mahkemesi Başkanı Ersin Körpınar, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahsin Tonkaz, Eğitim Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Sadık Kılıç, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Öznur Ergen Akçin, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nülüfer Erbil, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Zekai Tarakçı, Ordu Müftüsü Mürsel Öztürk, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve davetliler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Toplumsal Cinsiyet Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nalan Arabacı, üniversitelerin amacının topluma yetişmiş meslek elemanları kazandırmak olduğu gibi bir o kadar da toplumla uyumlu ve barış içinde yaşamayı şiar edinmiş nesilleri de yetiştirmek olduğunu söyledi.

Yaratılanı yaratandan ötürü severiz

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Bizler başta kadınlarımız olmak üzere insana, canlıya, evrene saygı duyan diğer veren bir inancın, bir dünya görüşünün, bir medeniyetin ve yaratılanı yaratandan ötürü seven değerler dünyasının insanlarıyız. Bugün gelişmiş ve çağdaş olduğunu iddia eden ülkelere baktığınızda kadın hakları konusunda sınıfta kaldıkları aşikardır. Bizim inancımız kadınlara ve kızlara ikinci sınıf muamele eden karanlık düşünceyi, kız çocuklarının diri diri toprağa gömüldüğü bir anlayışı yok etmiş bunun yerine kadını el üstünde tutan bir medeniyeti inşa etmeyi bize öğütlemiştir. Bizlere düşen en önemli görevlerden bir tanesi de kıymetli bir varlık olan kadınlarımıza ve kızlarımıza değer vermek, onları el üstünde tutmaktır.” şeklinde konuştu.

Konferans sonrası Ordu Vergi Mahkemesi Başkanı Ersin Körpınar ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan tarafından Prof. Dr. Sadık Kılıç’a teşekkür belgesi ve çiçek takdim edildi.

ODÜ Basın

 

Bu haber toplam 418 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler