HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
7 Ağustos 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
10 Aralık 2019 Salı Saat: 19:28

Geleceğin girişimcilerine konferans

ODÜ Ünye İİBF Girişimcilik ve Kariyer Kulübü, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası ile OSTİM Teknik Üniversitesi iş birliği ile “Girişimcilik ve Kariyer” konulu konferans düzenledi.
Geleceğin girişimcilerine konferans

Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Girişimcilik ve Kariyer Kulübü, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası ile OSTİM Teknik Üniversitesi iş birliği ile “Girişimcilik ve Kariyer” konulu konferans düzenledi.

Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen konferansa konuşmacı olarak; Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Berna Dalaman, Bilişim Garajı Genel Müdürü Zerrin Topal, OSTİM Teknik Üniversitesi Proje Geliştirme ve Yönetim Ofisi koordinatörü Lütfiye Yurdum Hasgül ve OSTİM Vakfı Müdürü Gülnaz Karaosmanoğlu katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan konferansta, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Berna Dalaman öğrencilere teknoloji ve tasarım yönetimi kariyeri ve iş fırsatları, Bilişim Garajı Genel Müdürü Zerrin Topal değimi anlamak ve girişimcilik hikayesini anlatarak öğrencilere tavsiyelerde bulundu. OSTİM Teknik Üniversitesi Proje Geliştirme ve Yönetim Ofisi koordinatörü Lütfiye Yurdum Hasgül ise öğrencilere sosyal girişimcilik ve proje yönetimi ile ilgili bilgiler aktardı.  OSTİM Vakfı Müdürü Gülnaz Karaosmanoğlu ise sektör analizi ve kariyer seçimleri ile ilgili bilgi aktararak kendi yaşamın örnekler verdi.

Programın açılış konuşmasında ODÜ Ünye İİBF Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Züleyha Yılmaz Soğuksu, “ Öğrencilerimizin iş hayatına girdiğinde bunun eksikliğini fark edeceği konularla ilgili konferans düzenlemek istedik.”dedi.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar yaptığı konuşmada, “ Girişimcilik ve Kariyer konferansı için İstanbul ve Ankara’dan gelen çok değerli hocalarımız bizlerle ve onların bizlere sunacağı çok faydalı bilgiler olduğuna inanıyorum. 2 gündür birlikteyiz çok şey öğrendik kendilerinden.” dedi.

Konferansa katılımın az olduğunu gören Akar, konferansa katılan öğrencilerden arkadaşlarını konferansa davet ederek konferanstaki bilgilerden faydalanmalarını istedi.

Arkadaşlarını konferansa davet etmeleri için öğrencilere seslenen Akar, “Arkadaşlarınızı buraya çağırmanızı istiyorum. Salon çok eksik. Hocalarımıza karşı biraz eksik olduk.  Arkadaşlarınıza mesaj atın buraya gelsin istiyorum.”dedi.

Konferansın ilk konuşmacısı OSTİM Vakfı Müdürü Gülnaz Karaosmanoğlu, kendisinin de Ünyeli olduğunu ifade ederek böyle anlamlı bir konferansta Ünye’de olduğu için mutlu olduğunu ifade etti.

Endüstri Tasarımcısı Berna Dalaman yaptığı sunumla mezuniyet aşamasına gelen öğrencilere sanayi yaşamı hakkında bilgi verdi. Dalaman ayrıca, “Bu okuldan mezun olup çıkınca, dışarıdaki oksijensiz ortamda nasıl nefes alacağınıza dair endişeniz var. Ben bugün kafanızdaki tüm soru işaretlerini sileceğim. Gelecek dönem son sınıf öğrencilerinin projeleri için sevgili hocalarımızın davetiyle aranıza katılacağım. Burada elimden geldiğince sizlere yardımcı olacağım.” dedi.

Endüstri Tasarımcısı Berna Dalaman, Mezuniyet aşamasına gelmiş öğrencilerin sektör, piyasa şartları, mesleklerini icra edebilecekleri alanlar ve şartları gibi konular hakkında bilgilendirme amaçlı bir sunum yapmıştır. Dünya’da ki endüstriyel devrimlerin gelişimi ve Endüstri 1.0’dan 4.0’a doğru genel bir bilgilendirmenin ardından Türkiye’nin endüstriyelleşmesi hakkında bilgi verdi.  Kobiler ve ülkemizde ki dağılımı ile sanayicinin beklentileri ve tasarım meslek sahipleri ile ilişkileri değerlendirildi. Ayrıca öğrencilere mezuniyet sonrası karşılaşacakları iş hayatı ve saha şartları hakkında bilgiler verildi.

Bilişim Garajı Genel Müdürü Zerrin Topal ise, kendi yaşam hikayesi ve girişimcilik ruhundan bahsederek öğrencilere tavsiyelerde bulundu. 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 571 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Geleceğin, girişimcilerine, konferans

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler