HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
7 Nisan 2020 Salı
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
26 Mart 2020 Perşembe Saat: 17:32

Hastaları karşılamak için çadır kuruldu

Ünye Devlet Hastanesi, korona virüs salgını sonrasında alınan tedbirlere ilave olarak, tüm hastaları hastane binası içine girmeden karşılamak için hastanenin önünde çadır kurdu.
Hastaları karşılamak için çadır kuruldu

Hastane girişinde içeride yapılan ateş ölçümleri sırasında bekleme ya da yoğunluğu önlemek ve olası karantina hastasının hastane binasıyla temasını kesmek için bina girişine çadır kurulduğu öğrenildi.

Çadırın hastaları ilk karşılama odası olarak düşünülebileceği belirtilerek, havaların soğuk olması ve girişte yoğun hasta sayısının yaşanmaması nedeniyle henüz çadırın kullanılmaya başlanmadığı, ihtiyaç duyulduğunda hizmete sokulacağı belirtildi. 

 

Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan korona virüs salgını sonrasında tüm sektörlerde alınan tedbirlere her geçen gün yenileri ilave ediliyor.

-Ordu'da üç hastane salgın hastanesi ilan edildi -

Ordu ilinde en az ikinci derecede yoğun bakım ünitesi olan Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerindeki kamu ve özel hastaneleri salgın hastanesi olarak ilan edilmesinin ardındanbu hastaneler, korona virüs teşhisi ve şüphesi olan hastalar başta olmak üzere bütünhastalara hizmet veriyor.

-Tüm hastaların ateşleri girişte ölçülüyor -

Ünye Devlet Hastanesi'nde yaklaşık iki haftadır hastaneye gelen tüm hastaların ateşleri hastane girişinde kontrol edilerek ilgili polikliniklere yönlendirilirken; ateşi olan hastalar gerekli tahlil ve testler için izole servisine alınıyor.

Girişte tüm hastaların ateş ölçümü yapılıyor

Her türlü sağlık problemi nedeniyle hastaneye gelen tüm hastalarının girişte ateşlerinin ölçülerek kontrolden geçirildiğini hatırlatan yetkililer, "Korona virüsü salgını sonrası Ünye başta olmak üzere çevre ilçelerden her türlü rahatsızlığı nedeniyle hastaneye gelen hastalarımızı hastane girişinde karşılayarak ateşlerinin ölçümlerini yapıyoruz. Soğuk algınlığına ilişkin sorularımız oluyor. Yurt dışı temas öyküsünü sorguluyoruz. Daha sonra ateşi olmayan hastaları ilgili polikliniklere yönlendirirken, ateşi olan ve hastalık öyküsü olan hastaları izole servisine alarak test ve tahlillerini yapıyoruz." dediler.

-Hastane girişine ilk karşılama odası denebilecek çadır kuruldu-

İlk karşılama çadırının şu an havaların soğuk olması ve hastaneye aynı anda gelen hasta yoğunluğunun fazla olmaması nedeniyle henüz kullanılmadığını öğrenilirken, konuya ilişkin şunlar ifade edildi:

"Hastane binasının içinde hastaların ilk karşılandığı girişte yoğunluk yaşanmaması ve hastalık öyküsü olan hastaların hastaneye temasını önlemek adına hastanemizin girişinde çadır kurduk. Dışarıya kurulan çadıra 'ilk karşılama odası' diyebiliriz.Hastaların ateşini hastane hizmet binası içinde ölçmek yerine çadırda ölçüp, daha sonra hastane içine alalım diye düşündük. Hastane içinde bekleme olmaması, kalabalık oluşmaması ve sosyal mesafeyi korumak için adına bunu planladık. Şu an havaların soğuk olması ve girişte yoğun hasta sayısının yaşanmaması nedeniyle henüz çadırı kullanmaya başlamadık. Çadırımız kullanıma hazır. Hastaneye gelen hastalar aynı anda gelip yoğunluk oluşturursa çadırı kullanacağız. "

Ünye KENT Haber


Bu haber toplam 1.784 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Hastaları, karşılamak, için, çadır, kuruldu

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler