HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
12 Temmuz 2020 Pazar
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
6 Haziran 2020 Cumartesi Saat: 16:20

Bazı özel hastaneler iflas noktasında!

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel; çok önemli bazı özel hastanelerin 3-4 ay içerisinde iflas etme noktasına geleceğini belirtti.
Bazı özel hastaneler iflas noktasında!

Covid-19 nedeniyle insanların hastanelere gitmekten imtina etmesinin hastanelerde gelir düşüklüğüne yol açtığı belirten CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel; çok önemli bazı özel hastanelerin 3-4 ay içerisinde iflas etme noktasına geleceğini belirtti.

 

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Meclis’te düzenlediği basın toplantısında hastanelerin ve sağlık çalışanlarının salgın sürecinde yaşadığı sorunlara değindi. Verilen sözlerin tutulmamasını eleştiren Adıgüzel şunları ifade etti:

 

Bazı özel hastaneler iflas noktasında

 

“Cumhurbaşkanı Erdoğan sağlıkçılara sadece maddi destek değil, sosyal haklar ve çalışma koşulları ile ilgili sözler vermişti. Bu konularda en ufak bir gelişme olmadı. Bugünlerde hastanelerin gelirlerinin azalması ve Hazine’den hastanelere yeterli kaynak aktarılmaması nedeniyle, döner sermayelerden sağlık çalışanlarına yapılan ödemeler de, bırakın söz verilen iki kat oranında paylaşılmasını, eskisi kadar bile ödenemez hale gelmiştir. Bu nedenle hastanelere acil kaynak aktarımına ihtiyaç vardır.

Özel hastanelerde, toplam hasta sayısının azalmasından kaynaklı ciddi gelir düşüşleri vardır. İnsanların Covid-19 nedeniyle hastanelere gitmekten imtina etmesi, ameliyatların yapılmaması gibi nedenler toplam hasta sayısındaki düşüşün temel nedenleridir. Çok önemli bazı özel hastanelerin 3-4 ay içerisinde iflas etme noktasına geleceğini buradan duyurmak istiyorum.

 

Sağlık çalışanları hep unutuluyor

 

Bu salgın sürecinde sağlık çalışanları en ön safta mücadele etmekte ve birçoğu da hayatını ortaya koymakta ve hatta kaybetmektedir. Bizler, Meclis’in açıldığı bugünlerde, hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit sayılması için bir kanunu konuşmak isterdik. Bu durum hükümetin sağlık çalışanlarına bakışını sergilemektedir.

Biliyorsunuz çocuklar için Çarşamba ve Cuma günleri öğlen saatlerinde sokağa çıkma izni söz konusu, fakat sağlık çalışanları ve emniyet mensupları bu saatlerde görev başında olduklarından çocukları ile beraber dışarı çıkma imkânları yoktur. Bu konuda da sağlık çalışanları ne yazık ki unutulmuştur.”

 

Bu haber toplam 315 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Bazı, özel, hastaneler, iflas, noktasında!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler