HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
13 Temmuz 2020 Pazartesi
Fındık Fiyatı


18.00 - 19.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
26 Haziran 2020 Cuma Saat: 16:33

Devlet Hastanesi normalleşme sürecine hazır..

Ünye Devlet Hastanesinin salgın süreci boyunca önemli hizmetler verdiğini belirten Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr.Tamer Kutlu hastanenin normalleşme sürecine hazır olduğunu söyledi.
Devlet Hastanesi normalleşme sürecine hazır..

Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Tamer Kutlu yaptığı açıklamada, Türkiye'de Covid-19 ile mücadelenin çok iyi yürütüldüğünü, Ünye Devlet Hastanesinin salgın süreci boyunca önemli hizmetler verdiğini, hastanenin normalleşme sürecine hazır olduğunu söyledi.

Covid-19 ile ilgili normalleşme sürecinde aldıkları önlemlerle ilgili açıklama yapan Başhekim Kutlu şunları kaydetti,

Her şey sürece uygun hale getirildi

Ünye Devlet Hastanesi normalleşme sürecine hazır. Hastane girişinde ateş ölçümü yapılıyor ve Covid-19 temas öyküsü mutlaka sorgulanıyor. Hastanenin tüm alanlarında maske kullanımı zorunlu olup maskesi olmayan hasta ve hasta yakınlarına maske verilmektedir. Bekleme alanları sosyal mesafeyi koruyacak şekilde yeniden dizayn edildi. Bekleme alanlarındaki koltuk sayıları azaltıldı. Sensorlu el dezenfektanları tüm vatandaşların ulaşabileceği noktalara yerleştirildi. Asansörler sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde yeniden düzenlendi. Merdiven ve basamaklar için sosyal mesafe önlemleri alındı. Danışma vezne ve bankolarda sosyal mesafe için gerekli uyarı ve yönlendirmeler yapıldı.

Hijyen uygulamaları en üst seviyede

Tüm asansörler her gün yarım saat arayla ve izole hasta taşındığında derhal dezenfeksiyon işlemi yapılıyor.  Hastane içindeki tüm alanlar periyodik olarak dezenfekte ediliyor. Hastanenin çevresindeki alanlarda yıkama ve dezenfekte işlemleri yapılıyor. İzole hastaların tanı ve tedavi için ayrı alanlar oluşturulup geçecekleri güzergahlar dahil yalnızca söz konusu hastalar için tahsis edildi. Her zaman özen gösterilen temizlik işlemlerinin sıklığı artırılarak tüm hijyen uygulamaları en üst seviyeye çıkartıldı.

Sıralar ana koridordaki monitörlerden takip ediliyor

Sosyal mesafe kuralı gereği dar koridorlardaki beklemenin önüne geçilip, tüm hastaların sırasını ana koridorda yerleştirilen monitörlerden takip edilmesi sağlandı. Çöp, tıbbi atık ve geri dönüşüm ürünlerinin uygun şekilde toplanması ve depolanması titizlikle uyuluyor. Katlara yerleştirilen makinelerle personelin iş kıyafetlerini yıkama ve kurutma imkanı sağlandı. Hastanenin içerisinde iki ayrı alan oluşturularak buralara biyolojik numune alma kabini yerleştirildi. 


Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 741 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Devlet, Hastanesi, normalleşme, sürecine, hazır..

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler