HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
28 Ekim 2020 Çarşamba
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
15 Ağustos 2020 Cumartesi Saat: 12:40

Kabataş’ta korona karantinası

Ordu İl Hıfzıssıhha Kurulu Kabataş İlçesi Eceli Mahallesi Çongara Mevkisi'ndeki 3 binada karantina uygulanmasına karar verdi.
Kabataş’ta korona karantinası

İl Hıfzıssıhha Meclisi 14.08.2020 tarihinde saat 22:00’da Ordu Valisi Tuncay SonelBaşkanlığı’nda toplanarak 5442 sayılı İl İdaresi Kanunun 11/C maddesi, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu 27. ve 72. maddeleri uyarınca kararları aldı.

Alınan kararlar kapsamında yaşanan salgının biran önce engellenmesi, vatandaşlarımızın sağlık güvenliğinin korunması amacıyla; Kabataş İlçesi Eceli Mahallesi ile ilgili olarak uyulması gereken kurallara ilişkin olarak

aşağıda belirtilen ilave tedbirlerin alınması gerekli görüldü.

Bu kapsamda;

1- Ordu İli Kabataş İlçesi Eceli Mahallesi’nde çeşitli sebeplerle yapılan testler sonucunda Koronavirüs vakalarının tespit edildiği, olası vaka ve bunların temaslıları sonucu ev karantinasında bulunan kişiler olduğu tespit edilmiştir. Bu kapsamda Koronavirüs salgınının kontrol altına alınması amacıyla; Ordu İli Kabataş İlçesi Eceli Mahallesi Çongara Küme Evleri Mevkiinde yer alan 26, 27 ve 30 nolu binalarda 14.08.2020 tarihi saat 24.00’dan itibaren ikinci değerlendirmeye kadar karantina kararı alınmasına, söz konusu binalar ile olan giriş çıkışların kapatılmasına;

Yukarıda belirtilen çerçevede, çalışmaların/tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi, gerekli görülmesi durumunda alınan kararlara uyulup uyulmadığının denetlenmesine, alınan kararlara uymayanlara idari ve adli işlem başlatılmasına karar verildi.

Bu haber toplam 346 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Kabataş’ta, korona, karantinası

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler