HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Nisan 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
22 Ağustos 2020 Cumartesi Saat: 16:18

“Sağlıkçıların misafirhaneleri kullanma tarihi uzatılsın”

Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, sağlıkçılar için 31 Ağustos’ta bitecek olan kamu misafirhanelerinin kullanım tarihinin uzatılması gerektiğini açıkladı.
“Sağlıkçıların misafirhaneleri kullanma tarihi uzatılsın”

Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, sağlık personeline sağlanan misafirhane ve konaklama amaçlı kullanılan kamu sosyal tesislerinden ücretsiz yararlanma imkanının 31 Ağustos'tan sonrasına uzatılması gerektiğini söyledi.

Sağlıkçılar virüsü eve taşımak istememektedir

Korona virüs salgını nedeniyle gecesini gündüzüne katan ve birinci derece risk grubunda bulunan sağlık çalışanlarına otel ve kamu misafirhanelerinin tahsis edilmesi için gerekli desteğin verilmesi çağrısında bulunan Zengin, “Tüm dünyada salgına sebep olan ve Türkiye’de de vakaların göründüğü yeni tip korona virüs hastalığı (Covid-19) salgınında vaka sayısının artmasıyla alınan tedbirlerin de artırılmasıyla sosyal izolasyonun büyük önem kazandığı dönemde sağlık çalışanlarının büyük bir özveri ile görevlerine 24 saat devam ettirmektedir. Çalışanlar virüsü evlerine taşımak istememektedir. Sağlık personelinin mesai kaybını önlemek, yapılacak çağrılara hızla icabet etmeleri amacıyla görevli olduğu sağlık kuruluşuna yakın kamu misafirhanelerinde ve ilgili otellerde ücretsiz 3 öğün yemek çıkacak şekilde konaklamaları için gerekli desteğin sağlanmasının mücadeleye büyük oranda destek sağlayacaktır. Kamu-Sen ve bağlı sendikalara ait bütün konukevlerinin devletin emrine ve hizmetine verilmiştir. Büyük oteller mücadele kapsamında otellerini ücretsiz sağlık çalışanlarına tahsis etmektedirler. İlimizde de mücadeleye destek kapsamında birçok destekler verilmektedir.  

Süre uzatılsın

31 Ağustos ta bitecek olan kamu misafirhanelerinin kullanım tarihinin uzatılması gerekmektedir. Sayın Valimiz ve İl Sağlık Müdürümüz gece gündüz demeden her türlü çalışmaları yürütmektedirler. Ordu ve ilçelerdeki gerek kamu misafirlerinin gerekse otellerin ücretsiz 3 öğün yemekli olarak otel ve misafirhanelerini sağlık personelinin hizmetine sunmaları konusunda çağrılarının karşılık bulacağını ümit etmekteyiz” diye konuştu.

ORDU OLAY

Bu haber toplam 629 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler