HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
24 Ocak 2021 Pazar
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
21 Eylül 2020 Pazartesi Saat: 17:02

Ali Coşkun’dan Genel Merkez’e tepki!

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Tabipler Birliği’nin kapatılmasıyla ilgili çağrıyı değerlendiren Ordu Tabip Odası Başkanı Uzman Dr. Ali Coşkun, Genel merkezlerine tepki göstererek; “Siyasetle böyle kesişerek vazife yapmamalıdır” de
Ali Coşkun’dan Genel Merkez’e tepki!

Ali Coşkun; “Siyasetle ilgilenmeye başlarsa, siyasetin tarafında olursa, siyasetçilere cevap vermeye kalkarsa bence o oda artık mesleki sorumluluğunu kaybetmiştir ya da kaybetmeye yakındır demektir” ifadelerinde bulundu.

Tabip Birliği’nin düzenlediği siyah kurdele eylemine oda olarak destek vermediklerini kaydeden Coşkun, “Tabip Birliği bizim ana kuruluşumuz ama Tabip Birliği’nin dediği her şeyi destekliyoruz ya da onların öne sürdüğü her şeyde birlikte hareket ediyoruz demek değildir” şeklinde konuştu.

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli ’nin “Türk Tabipleri Birliği korona kadar tehlikelidir, tehdit saçmaktadır. Üstelik hükümete yönelik ‘Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz.’ eylemi haince bir tertiptir.  Sadece adında Türk bulunan Tabipler Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır” ifadelerini değerlendiren Ordu Tabip Odası Başkanı Uzman Dr. Ali Coşkun, Türk Tabip Birliğine siyasetten uzak durması çağrısında bulundu.

Siyasetle kesişerek vazife yapmamalıdır

Ali Coşkun, “Tabip Birliği bir meslek odasıdır. Sadece hekimlerin öz sağlığıyla ve toplumun sağlığıyla uğraşmalıdır. Siyasetle böyle kesişerek vazife yapmamalıdır. Herkes kendi işini yapmalıdır. Tabip Birliği sadece meslek odası görevini ifade etmelidir. Tabip odası ne için kurulmuştur; tabiplerin özlük haklarını korumak, hekimler arasındaki mesleki dayanışmayı sağlamak ve toplum sağlığını korumak için kurulmuştur” diye konuştu.

“Mesleki sorumluluğunu kaybetmiştir”

Coşkun, “Kişisel olarak söylüyorum; ben Tabip Birliğinin siyasetle uğraşmaması gerektiğini, odanın siyaseti olmaması gerektiğini, sadece mesleki konularla ilgilenmesi ve teknik konulara ait araştırma yapması ile toplum sağlıyla ilgili araştırma yapması gerektiğini düşünüyorum. Siyasetle ilgilenmeye başlarsa, siyasetin tarafında olursa, siyasetçilere cevap vermeye kalkarsa bence o oda artık mesleki sorumluluğunu kaybetmiştir ya da kaybetmeye yakındır demektir” ifadelerinde bulundu.

“Eyleme destek vermedik”

Tabip Birliği’nin düzenlediği siyah kurdele eylemine oda olarak destek vermediklerini de kaydeden Coşkun, “Tabip Birliği bizim ana kuruluşumuz ama Tabip Birliği’nin dediği her şeyi destekliyoruz ya da onların öne sürdüğü her şeyde birlikte hareket ediyoruz demek değildir. Elbette ki vatanımız için, ulusumuz için, vatandaşımız için aykırı ve sakıncalı gördüğümüz de Tabip Birliği’nden tabi ki ayrı hareket etmeyeceğiz. Bizim bir sağduyumuz var. Bu refleksi de mutlaka her zaman göstereceğiz” şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 538 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ali, Coşkun’dan, Genel, Merkez’e, tepki!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler