HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
17 Nisan 2021 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
21 Eylül 2020 Pazartesi Saat: 17:52

Torun: Sağlıkta sınıfta kaldık

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın içinde bulunulan durumun vahametini gözler önüne serdiğini belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Ordu’daki yoğun bakım yatak sıkıntısı yaşandığını söyledi.
Torun: Sağlıkta sınıfta kaldık

Torun; “Tıp Fakültemiz var ama maalesef Tıp Fakültesi Hastanemiz yok. Sağlıkta çağ atladık diyen iktidar sağlıkta resmen sınıfta kalmıştır ‘’ dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA’nın yaptığı illerdeki yoğun bakım doluluk oranları ile ilgili açıklamalarına, ‘’ Sayın Bakanın açıklamaları içinde bulunduğumuz durumun vahametini gözler önüne sermiştir. Ordu’muzda bulunan yoğun bakım yataklarımızın %75.98’i şu an itibari ile doludur ‘’ dedi. Seyit Torun, konuyla ilgili yazılı açıklamasında şu hususlara değindi.

‘’ Büyükşehirler içinde 2.sıradayız ‘’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, ‘’ Ordu’muzda toplam 70 yoğun bakım yatağı bulunmaktadır. Şu an için 53 hastamız yoğun bakımda tedavi edilmektedir. Bu oran ülkemizde yoğun bakım doluluk ortalamasının hayli üzerindedir. Ayrıca yoğun bakımda tedavi gören hastalarımızın %44,12’si entübe olmuş durumda. Diğer illerdeki yoğun bakım doluluk oranlarına baktığımızda ülkemizde maalesef 4. yoğun bakım yatak doluluk oranına sahibiz. Hatta Ankara, İstanbul ve İzmir’in bu anlamda önüne geçmiş durumdayız. Büyükşehirler arasında yoğun bakım doluluk oranında Sakarya’dan sonra 2.sırada olmamız tehlike çanlarının Ordumuz açısından çaldığının en net kanıtı ’’ dedi.

‘’ Sağlıkta sınıfta kaldık ‘’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, “Ordu’muzda hastane yetersizliği en önemli sorunlarımızdan bir tanesi. Salgın dolayısıyla bu sorunumuzun ne kadar önemli ve ivedilikle çözülmesi gerektiği bir kez daha ortaya çıktı. Yoğun bakım yatak doluluk oranlarımız bize gösterdi ki Ordulu hemşehrilerimizin sağlık sorunlarının çözülmesi ve hastane probleminin halledilmesi için daha modern, gelişmiş teknolojilerle donatılmış, hekim sayısının ve yatak sayısının yeterli olduğu bir hastanenin yapılması gerekliliği kaçınılmazdır. Tıp Fakültemiz var ama maalesef Tıp Fakültesi Hastanemiz yok. Sağlıkta çağ atladık diyen iktidar sağlıkta resmen sınıfta kalmıştır ‘’ dedi.

 Torun, ‘’ Ordu’muza yapılacağı belirtilen Şehir Hastanesi şehir efsanesine döndü. Laftan öteye gidilmedi. Devlet Hastanesinin kapasite artırımı ve Tıp Fakültesi Hastanesi yapılması gerekiyordu. Şehir Hastanesi yapılacağı söylenerek bu adımlar da atılmadı. Şehir Hastanesi yapılmadı. Tıp Fakültesi Hastanesi yapılmadı. Sonuç olarak hekim sayısının ve yatak kapasitesinin arttığı daha modern bir hastaneye tüm Ordulu hemşehrilerimizin ihtiyacı olduğu bu süreçte çok net ortaya çıkmıştır. İktidar Ordu’ya hiç bir şey yapmamıştır ‘’ diye sözlerini tamamladı.

Bu haber toplam 438 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Torun:, Sağlıkta, sınıfta, kaldık

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler