HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
26 Ocak 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
29 Eylül 2020 Salı Saat: 17:04

Sağlık Müdürlüğündeki atamalara tepki!

Türk Sağlık-Sen Ordu Şubesi Başkanı Fatih Galender Zengin, Sağlık Müdürlüğündeki atamaları eleştirerek, “Atamalarda ehliyet, liyakat ve adalet değil, malum-senli olmak önemli” dedi.
Sağlık Müdürlüğündeki atamalara tepki!

Türk Sağlık-Sen Ordu Şubesi Başkanı Fatih Galender Zengin, “Kamuda ehliyet ve liyakat uzun süredir dile getirdiğimiz ve dikkat edilmez ise faturasını millet ve devlet olarak çok ağır ödediğimiz bir meseledir. Biz Türk Sağlık-Sen olarak yönetici atamalarında beklentimizin ehliyet, liyakat ve adalet olduğunu belirtmiştik. Hiç kimsenin değil devletin ve milletin adamı olmayı şiar edinmişlerin atanması gerektiğini dile getirmiştik” hatırlatmasında bulunarak şunları söyledi;

Her sendika yöneticisine bir makam

“Fakat görüyoruz ki, Ordu İl Sağlık Müdürlüğü yaptığı yönetici atamalarında bunların hepsini es geçerek malum-sen’de yönetici olsun da nasıl olursa olsun demiştir. Malum-Sen’in Ordu Şubesindeki her yöneticisine bir makam verilmiş, yetmemiş bu ulufeden bazı sendikacıların eşleri de yararlandırılmıştır. Yapılan 100’e yakın idarecilerin tamamı Sağlık-Sen üyelerinden yapılmıştır.

İkinci koltuk

Malum-Sen’lileri yönetici yaparak bu oluşumun tam anlamıyla İdareci –Sen’e çevrilmesi bu işin nasıl kokuştuğunu göstermektedir.

Ordu’da 6000 sağlık çalışanı arasında hiç liyakat sahibi yok mudur da bu malum-sen’li yöneticilerin tamamına ikinci bir koltuk olarak devletin makamları sunulmuştur. Yoksa makamların gücüyle sendikacılık oynasınlar ve çalışanları bu gücü kullanarak üye yapmaya devam etsinler diye mi, bunlar yapılmıştır?

Huzur ve barış bozuldu

Nereden tutsanız elinizde kalan bu işlerle Ordu’da sağlık alanında huzuru ve çalışma barışı tamamen yok edilmiştir. Bunu yapanların vebali büyüktür. Böyle bir düzeni kurarak Allah’tan korkmayıp, kuldan utanmadıklarını cümle aleme ilan etmişledir ama bizim derdimiz Türk milleti ve devletidir.

Sessiz kalmayacağız!

Bu büyük devletin makam ve mevkilerinin bazıların elinde oyuncak olmasına asla sessiz kalamayız. Millete hizmet yerine Malum-Sen’e yardım için tahsisine sessiz kalamayız. Yapılanları Ankara’da bakanlık başta olmak üzere tüm yetkili mercilere ileteceğiz. Birlik ve beraberliğin Ordu’da nasıl ateşe atılıp yok edildiğini göstereceğiz.”

Ordu Hayat

Bu haber toplam 522 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Sağlık, Müdürlüğündeki, atamalara, tepki!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler