HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
16 Mayıs 2021 Pazar
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat
30 Kasım 2020 Pazartesi Saat: 16:51

Misafirliğe gitmeyin, misafir almayın!

Ordu Tabipler Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun, son dönemde vaka artış hızına dikkat çekerek, vatandaşları bu hassas süreçte misafirliğe gitmemeleri ve misafir kabul etmemeleri yönünde uyardı.
Misafirliğe gitmeyin, misafir almayın!

Son dönemde vaka artış hızında çok aşırı artma olduğunu vurgulayan Ordu Tabipler Odası Başkanı ve Ünye Özel Çakırtepe Hastanesi Genel Koordinatörü Uzm. Dr. Ali Coşkun, bu vaka artış hızının artmasının temel sebeplerinden birinin aile içi bulaşlar olduğuna dikkat çekti.Coşkun açıklamasında, vatandaşları bu hassas süreçte eş dost akraba ve komşu oturmasına gitmemeleri noktasında uyardı.

Tedbirlere uyulursa bu süreç atlatılabilir

Vatandaşlarımız tüm tedbirlere aksatmadan uyarlarsa bu süreçten galip çıkacağız diyen Ali Coşkun, “Son zamanlarda Covid-19 ile ilgili olumsuz durumun ortaya çıkmasında elbette ki çoğunlukla tedbirlere riayet edilmemesinden meydana gelmektedir. Ben inanıyorum ki biz bu mücadeleden kesinlikle galip çıkacağız. Çünkü sahada tüm doktorlarımız, sağlık personellerimiz cansiperane şekilde fedakarca çalışıyorlar. Bütün önlemler alınıyor. Vatandaşlarımızda tüm tedbirlerini aksatmadan riayet ederlerse biz bu mücadelede kesinlikle galip çıkacağız.”dedi.

Misafir kabul etmeyin, misafirliğe gitmeyin..

Bu hassas süreçte vatandaşların misafir kabul etmemeleri ve misafirliğe gitmemeleri gerektiğini vurgulayan Coşkun, “Hiçbir tedbir tek başına yeterli değildir. Ancak birlikte bir araya gelirse yeterli bir koruma sağlar. Bunların en başında geleni mutlaka ve mutlaka riayet etmemiz gereken olay artık komşu görüşmeleri, arkadaş toplantıları, eve misafir gelmeleri, yakınımız akrabamız dahi olsa eve misafir gelmesi veya bizim onlara misafir gitmemiz tamamen terk edilmeli.”dedi.

Yakınlarımıza karşı da duyarlı olmalıyız

Son zamanda vaka artış hızının temel sebeplerinden birinin aile içi bulaşlar olduğunun altını çizen Coşkun şunları kaydetti, “Özellikle bu aylarda bu işe kesinlikle dur denmeli. Çünkü şu göstermiştir ki, insanlar tanımadığı yabancı kişilerden imtina ediyorlar. Korunmaya çalışıyorlar. Maske takıyorlar, uzak duruyorlar. Ama en tanıdığı, en canı olan kardeşi, akrabası, komşusunda sanki bir şey yokmuş gibi kabul edip, onlar temizmiş gibi kabul edip daha rahat davranabiliyorlar. İşte bu durumda da bulaşlar zincirleme bir şekilde artabiliyor. Bu nedenle yakınlarımızın yanında mutlaka hem korunmamıza daha çok dikkat edeceğiz. Hem de misafirliklere, gidiş gelişlere son vereceğiz.”

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 530 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Misafirliğe, gitmeyin, misafir, almayın!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler