HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
15 Ocak 2021 Cuma
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
4 Aralık 2020 Cuma Saat: 16:28

Hastanedeki yoğun bakım yatak sayısı 67 oldu

Ünye Devlet Hastanesinde 24 yataklı 2. Seviye Yoğun Bakım Ünitesi hizmete açıldı. Hastanedeki yoğun bakım yatak sayısı 67 oldu.
Hastanedeki yoğun bakım yatak sayısı 67 oldu

İlimizde sunulan sağlık hizmetlerinin çeşitliliğini artırmak için gayret gösterdiklerini belirten İl Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Kasapoğlu, Ünye Devlet Hastanesinde bu kapsamda 24 yataklı 2. Seviye yoğun bakım ünitesinin hizmete açıldığını söyledi.

67 yoğun bakım yatağı mevcut

Kasapoğlu konuşmasında; “Ünye İlçemizde son yıllarda artan nüfusun ve kronik hastalıkların neden olduğu tedavi ihtiyacının artmasının yanı sıra Covit-19 pandemisiyle mücadele kapsamında yoğun bakım ihtiyacı da önem kazanmaktadır. Çoğu zaman tam doluluk oranları ile çalışan yoğun bakımların ihtiyaç duyan her hastaya anında hizmet verilebilmesi için sayıca artmasının yanında ünitelerin yapılanmaları ve donanımlarının son teknoloji ile desteklenmesi insan hayatına ve sağlığına duyduğumuz saygının bir gereğidir.

Hastanemizde şu anda toplam 67 yoğun bakım yatak sayımız mevcuttur. Bunlardan 52’siCovit Yoğun Bakım, 10’u Erişkin Yoğun Bakım ve 5’i yeni doğan yoğun bakım hizmeti veriyor.

Yerli Üretim Solum Cihazlarımızı kullanıyoruz

Ünitemiz, ikinci basamak yoğun bakım standartlarında olması gereken her türlü tıbbi ekipman ve 24 saat tam kadro çalışan personeliyle hizmet vermektedir. Yoğun bakım ünitesinde Yerli Üretim Solum Cihazlarımızı kullanıyoruz.Yatan hastalara günün her saatinde tüm laboratuar testleri ve görüntüleme tetkikleri uygulanabilmektedir. Hastaların solunum, beslenme, temizlik, tuvalet gibi tüm vücut gereksinimleri yoğun bakım çalışanlarımız tarafından desteklenmektedir. Ünye Devlet Hastanesinde çağın gerektirdiği imkânlar kullanılarak her türlü yoğun bakım sağlık hizmetinin verilebildiği, kabin sistemli geniş odalar ile yoğun bakım standartlarını üst düzeye taşırken, halkımıza en iyi sağlık hizmetini verme çabamız istek ve gayretle artarak devam edecektir. Vatandaşlarımızdan en büyük isteğimiz Covit 19 salgınıyla mücadele kapsamında tüm kurallara eksiksiz uymaları ve sağlık çalışanları üzerindeki yükün hafifletilmesini sağlamalarıdır." dedi.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 542 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : ÜHD, ikinci, seviye, yoğun, bakım, ünitesi, açıldı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler