HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
27 Ocak 2021 Çarşamba Saat: 16:38

Ordu’da mutasyon virüs görülmedi

Ordu Sağlık Müdürlüğü İl Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın, Ordu ili genelinde şu ana kadar mutasyon virüs görülmediğini söyledi.
Ordu’da mutasyon virüs görülmedi

Bu zamana kadar 15 bine yakın aşılama yaptıklarını belirten Dr. Aydın; “Şu anda 85 yaş üstüne aşılama yapıyoruz. Aşılama da kesinlikle adaletli bir şekilde yapılıyor. Öyle sanıyorum ki önümüzdeki haftaya kadar 65 yaşa kadar düşeceğiz.” dedi.

 Ordu’da şu ana kadar tespit edilmiş mutasyonlu virüs vakası olmadığını aktaran Ordu Sağlık Müdürlüğü İl Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın, “Laboratuvarımızda gereken hazırlığı yaptık, sistemi kurduk. Varsa tespit edebiliyoruz.

15 bine yakın aşılama yapıldı

Aşılamada da 15 bine yakın aşılama yaptık. Şu anda 85 yaş üstüne aşılama yapıyoruz. Aşılama da kesinlikle adaletli bir şekilde yapılıyor. Öyle sanıyorum ki önümüzdeki haftaya kadar 65 yaşa kadar düşeceğiz. Şu ana kadar da yaptığımız aşılamada kayda değer olarak tanımlayabileceğimiz bir yan etki ile karşılaşmadık. Altını çizerek ifade etmek istiyorum ki aşı daha çok yeni. O yüzden bu virüsten sakınmanın yolu korumak. Özellikle Ordulular tatil diye il dışından yatılı misafirlik şeklinde gelmesinler.” diye konuştu.

 

 

Bu haber toplam 408 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ordu’da, mutasyon, virüs, görülmedi

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler