HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
24 Şubat 2021 Çarşamba Saat: 17:04

Sıfır vakaya kadar tedbirlere devam

Vali Tuncay Sonel, beraberinde Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan ile birlikte ilçe esnaflarının ve yaya trafiğinin en yoğun olduğu Sırrıpaşa, Süleyman Felek, Barbaros, Fatih, Hükümet ve Fevzi Çakmak caddelerinde denetimlerde bulundu.
Sıfır vakaya kadar tedbirlere devam

Vali Tuncay Sonel, beraberinde Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan ile birlikte ilçe esnaflarının ve yaya trafiğinin en yoğun olduğu Sırrıpaşa, Süleyman Felek, Barbaros, Fatih, Hükümet ve Fevzi Çakmak caddelerinde denetimlerde bulundu.
Denetimlerde Covid-19 tedbirlerine uyulup uyulmadığını kontrol eden Vali Sonel, bazı esnaflara ve vatandaşlara kurallara uymaları konusunda daha dikkatli ve hassas davranmaları konusunda uyarılarda bulundu.
“İsteğimiz; biraz daha kurallara riayet edilmesi”
Denetimler sonrasında bir değerlendirmede bulunan Vali Tuncay Sonel, “Ordu’muzun 19 ilçesinde Vali Yardımcısı arkadaşlarımız, Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız, Emniyetimiz, Jandarmamız, Sağlık çalışanlarımız ve kamu görevlisi arkadaşlarımızla birlikte her gün sahadayız. Ordulu hemşerilerimizden istediğimiz, bugünlerde biraz daha alınan kurallara riayet etmeleridir” dedi.
“Ev gezmelerine gitmeyin, misafir kabul etmeyin”
Ordululardan özellikle ev gezmelerine gitmemelerini, evlerine misafir kabul etmemelerini, taziye ve cenazelere katılmamaları noktasında gerekli hassasiyeti göstermelerini isteyen Vali Sonel, özellikle hafta sonlarında alınan çiftçi kayıt sistemi belgesinin kullanılarak köylere seyahatte bulunulduğuna dikkat çekerek, bu hafta sonu itibariyle müsaade edilmeyeceğinin altını çizdi.
Ordu’da sıfır vakaya ulaşıncaya kadar tedbirleri elden bırakmayacağız”
Son haftalarda Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan istatiksel verilerde Doğu Karadeniz Bölgesi’nin ilk sıralarda yer aldığına vurgu yapan Vali Sonel, “Ordu genelinde sıfır vakaya ulaşıncaya kadar tedbirleri elden bırakmayacağız. Lütfen cadde, sokak ve dahilde gezi amaçlı dolaşılmasın. Sosyal mesafeye uyalım, maskeleri düzgün takalım, temizliğe dikkat edelim” dedi.
Tedbirleri sıklaştırıp, idari yaptırımlar uygulayacağız”
Akşamları misafir kabul edilerek bir araya gelindiğini gözlemlediklerini, bunun önüne geçmek içinde sıkı denetimler yapılacağının altını çizen Vali Tuncay Sonel, Ordu genelindeki vakaların % 80’nin aile içi bulaşma olduğunu, tedbirlerin sıklaştırılacağını ve idari para cezalarını uygulanacağını ifade etti.
“Üretimin ve ekonominin devam etmesinden yanayız”
Bir basın mensubunun tam kapanmanın gündemde olup olmadığı yönündeki sorusu üzerine Vali Tuncay Sonel, şu açıklamayı yaptı:

“Biz istiyoruz ki, üretim tedarik zinciri devam etsin, ekonomi canlansın, esnafımız elbette kazansın. Tam kapanmadan ziyade, ekonominin devam etmesinden yanayız. Çünkü ekmek kazanan, ailesini geçindiren esnaflarımızda var. Biz hepimiz dikkat edeceğiz ki rahatlama olsun. Şuan hastanede yoğun bakımda, servislerde sıkıntımız yok o bir avantajımız. Sağlık Bakanlığımızın açıklamasında yüzbin nüfusta biz yüksek görünsek de, toplam vaka sayısında ön sıralarda değiliz. Sıfır vaka oluncaya kadar uğraşacağız, emekler boşa gitmesin. En kısa sürede Ordu’muzun da toparlanacağına inanıyorum. Biz kurallara uyar, dikkat edersek, sonuç başarılı olacaktır” diyerek, konuşmasını tamamladı.

 Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 536 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Sıfır, vakaya, kadar, tedbirlere, devam

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler