HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
8 Temmuz 2021 Perşembe Saat: 18:43

Vaka sayısı artıyor, aman dikkat!

Ünye’de geçtiğimiz hafta toplamda 98 olan aktif vaka sayısı 10 artarak bu hafta 108’e yükseldi.
Vaka sayısı artıyor, aman dikkat!

Son iki haftadır artan vaka sayısının aile içi bulaşlardan kaynaklandığına dikkat çekildi.

Bu hafta içinde Ünye Devlet Hastanesi’nde koronavirüs tedavisi gören hasta sayısı 5, yoğun bakımdaki hasta sayısı 3, entübe hasta sayısı ise 1 olarak belirtildi.

Vakaya karşı en güçlü silahın aşılanma. Aşılama sırası gelenler randevularını alarak mutlaka aşılarını yaptırmaları gerekiyor.  Aşılanmayla bu sürecin aşılabileceği ifade ediliyor

Ünye ilçe Sağlık Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, son bir hafta içinde aile içi bulaşlardan dolayı ilçedeki vaka sayısının geçtiğimiz haftaya göre 10 arttığı bildirildi. Ayrıca en küçük rehavetin vaka sayılarının artmasına yol açacağı ifade edilerek, vatandaşların aynı kararlılık ve ciddiyetle kurallara riayet etmeleri istendi.

Vakaya karşı en güçlü silahın aşılanma olduğu, aşılama sırası gelenlerin randevularını alarak mutlaka aşı olmaları, aşılanmayla bu sürecin aşılabileceği ifade edildi.

Vatandaşların en ufak bir kovid belirtisinde Ordu İl Sağlık Müdürlüğü’nün 0452 223 12 88 numaralı Kovid 19 İletişim Merkezi hattından aramaları istendi.

Bu hafta içinde Ünye Devlet Hastanesi’nde koronavirüs tedavisi gören hasta sayısı 5, yoğun bakımdaki hasta sayısı 3, entübe hasta sayısı ise 1 olarak belirtildi. İlçede şu anda 222 kişi ise temaslı olarak evlerinde izole ediliyor.

Hedef; 101 bin aşı…

Ünye’de, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı aşı sıralamasına göre aşılamadaki hedef nüfus 101 bin. Bu zamana kadar hedef nüfusun yüzde 36’sının aşılandığı belirtilerek tüm vatandaşların randevularını alarak aşı olmaları gerektiği vurgulandı.

İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, aşı sırası gelmiş, ancak MHRS ve 182’den çeşitli sebeplerden dolayı aşı randevusu alamamış kişilerin İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne müracaat ederek Sınovac aşısı yaptırabileceği, koronavirüs ile en etkin mücadele şeklinin aşı olduğu, bu yüzden tüm vatandaşların aşı olmaları gerektiğinin altı çizildi.

İlçede 71 bin 060 kişiye birinci doz, 35 bin 064 kişiye ikinci doz olmak üzere toplamda 106 bin 124 doz koronavirüs aşısı uygulandığı, uygulanan aşıların 47 bin 190 Alman aşısı olarak tabir edilen Biontech, 58 bin 934’ünün ise Çin aşısı olarak tabir edilen Sinovac olarak uygulandığı bildirildi.

Filyasyon ekipleri aralıksız sahada

Sahada aralıksız mücadele veren filyasyon ekibinin son bir hafta içinde 146, toplamda ise 42 bin 42 bin 068 kişiyi taradığı belirtildi.

Ünye’de bugüne kadar koronavirüse yakalanan 14 bin 700 kişinin tedavi sürecinin tamamlanmasının ardından sağlığına kavuştuğu bildirildi.

En ufak şüphede arayın!

Vatandaşların en ufak bir Kovid belirtisinde Ordu İl Sağlık Müdürlüğü’nün 0452 223 12 88 numaralı Kovid 19 İletişim Merkezi hattından aramaları istendi. Bu numarayı arayan vatandaşların evine sağlık ekipleri gelerek tarama, test yapıyor. Gerekirse hastaneye götürüp getirme işlemleri gerçekleştiriyor.

En ufak rehavette sayı artar

Koronavirüs sürecinin başından bu yana sağlık çalışanları ve filyasyon ekiplerinin sahada fedakarca görev yaptığı, kendilerinden ve ailelerinden fedakarlık ederek süreci götürdükleri, koronavirüste Ünye’nin gayet iyi bir noktaya ulaştığını ifade edilerek, en ufak bir rehavette sayının yeniden artabileceği belirtildi.

 Ünye KENT Haber/Yücel ARSLANTEKE 

 

 

 

Bu haber toplam 638 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Vaka, sayısı, artıyor, aman, dikkat!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler