HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
25 Ocak 2022 Salı Saat: 15:36

Rahim ağzı kanserinde farkındalık!

“Ocak Ayı Rahim Ağzı Kanseri Farkındalık Ayı” nedeniyle Ünye Devlet Hastanesi Kanser Birimi tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Rahim ağzı kanserinde farkındalık!

Etkinlik kapsamında Halk Eğitim Merkezinde kursiyerlere rahim ağzı kanserinde erken tanının önemi, belirtileri ve yapılan tarama çalışmaları hakkında bilgi verildi. Ünye’de çeşitli okullarda da öğrencilere yönelik farkındalık eğitimleri düzenlendi.

Son olarak Ünye Devlet Hastanesi içerisinde stant kurularak Kanser Birimi Hemşiresi İlknur Saka Tütüncü tarafından vatandaşlara bilgilendirme yapıldı.

Hastane içerisinde oluşturulan standı hastane idarecileriyle birlikte ziyaret eden Başhekim Op. Dr. Tamer Kutlu yaptığı açıklamada; “Toplum tabanlı kanser taramaları içerisinde yer almakta olan ve rahim ağzında gelişen bir kanser türü olan Rahim Ağzı Kanserinin tarama yöntemleriyle erken tanı alarak hastalığa bağlı ölüm oranlarının büyük oranda azaltılabildiği kanıtlanmıştır. Bu nedenle Ocak ayı Rahim Ağzı Kanser Farkındalık Ayı olarak belirlenmiş olup dünyanın birçok ülkesinde hastalığa dikkat çekmek üzere etkinlikler düzenlenmektedir. Ülkemizde de bu farkındalık etkinlikleri düzenlenerek halkımızın bu konuda bilinçlendirilmesi ve tarama programlarına dahil edilmesi hedeflenmiştir. “Ocak Ayı Rahim Ağzı Kanseri Farkındalık Ayı” kapsamında İl Sağlık Müdürümüz Dr. Mustafa Kasapoğlu’nun talimatları doğrultusunda ilimiz genelinde etkinlikler düzenlenmekte, bu kapsamda Hastanemiz Kanser Birimi tarafından çeşitli çalışmalar yapılmaktadır” şeklinde konuştu.

 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 299 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Rahim, ağzı, kanserinde, farkındalık!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler