HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
28 Şubat 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
24 Ağustos 2019 Cumartesi Saat: 11:52

Şehir Hastanesi efsanesi "sağlığımızı" bozdu

Ordu'da şehir hastanesi çalışmalarının efsaneye dönüştüğüne dikkat çeken CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, bu efsanenin "sağlığımızı" bozduğunu, ve sağlık alanında 10 yıl kaybettirdiğini söyledi.
Şehir Hastanesi efsanesi "sağlığımızı" bozdu

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, yeni atanan Ordu İl Sağlık Müdürü Mustafa Kasapoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Kendisine yeni görevinde başarılar dileyen Adıgüzel, Ordu’nun sağlık alanındaki eksiklerinin çözülmesi ve vatandaşa daha iyi bir sağlık hizmeti ulaştırılması için her türlü desteğe hazır olduklarını belirtti.

Her şey olmayan şehir hastanesi yüzünden...

Görüşmenin ardından bir açıklama yapan Adıgüzel şunları belirtti:

“Biliyorsunuz, Ordu için talihsiz bir sağlık müdürümüz vardı ve görevden nihayet alındı. Yeni bir sağlık müdürümüz var ve kendisinden beklenti oldukça yüksek. İyi şeyler yapacağına inanıyoruz. Biz işbirliğine hazırız. Hem bir hekim olarak, hem Ordu’da yaşayan bir vatandaş olarak, hem de bir siyasetçi olarak, Ordu’da sağlık sektörünü bütün yönleriyle iyi bilen birisi olarak kendisine yardımcı olmaya hazırım. Maalesef geçtiğimiz seneler Ordu için sağlık alanında kayıp yıllar olarak geçti. En az 10 yıl kaybettik. Bu süre içinde Devlet Hastanesinin kapasite artırımı ve yenileme çalışmaları yapılmalıydı. Tıp Fakültesi hastanesini yapmalıydık. Maalesef bu iki güzel proje, bir şehir hastanesi efsanesi nedeniyle durduruldu. Sonuç? Ne şehir hastanesi yapıldı, ne tıp fakültesi hastanesi yapıldı, ne de devlet hastanesi layık olduğu binaya kavuşabildi.

Uzman doktor eksiği had safhada...

Düşünebiliyor musunuz; Ordu Devlet Hastanesi’nde gastroentoloji uzmanı yok. Bir tek çocuk cerrahı arkadaşımız 20 yıldır, bir onkoloji uzmanımız da 10 yıldır tek başına mücadele ediyor. Ünye’de göğüs hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı yok. Fatsa’da nöroloji uzmanı yok. Yani Ordu genelinde bir uzman eksiği var. Alet, malzeme eksiği var. Hastanelerimiz bakımsız ve yetersiz durumda. Biz sağlık müdürümüzle bu eksikliklerin giderilmesi ile ilgili işbirliğine hazırız.”

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 491 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler