HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
29 Kasım 2019 Cuma Saat: 19:13

Hastane yerinde kafalar karışık

Altınordu'da yapılması kararlaştırılan şehir hastanesinin yapılacağı yer konusundaki karışıklık devam ediyor.
Hastane yerinde kafalar karışık

Geçtiğimiz hafta Altınordu ziyareti sırasında konuya açıklık getiren, hastanenin botanik bahçesinin düşünüldüğü alanda yapılacağını söyleyen AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'un bu açıklaması da kafa karışıklığını gideremedi.

 

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan yaptığı açıklamasında, “Devlet büyüklerimizin uygun görmesi halinde elimizdeki 350 dönümlük araziyi hastane için vermeye hazırız” dedi.

 

Altınordu'da yapılması kararlaştırılan şehir hastanesinin yapılacağı yer ile ilgili olarak, geçtiğimiz hafta Altınordu ziyareti sırasında konuya açıklık getiren, hastanenin botanik bahçesinin düşünüldüğü alanda yapılacağını söyleyen AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'un bu açıklaması konuyla ilgili kafa karışıklığını giderememiş görünüyor.

Ordulular, kente yapılacak yeni hastanenin yeri için kamuoyu oluşturdu. Sivil Toplum Kuruluşları başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluş, yeni hastanenin yerinin Ordu Üniversitesi kampusunda olması gerektiğini ifade etti.

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan da sevindirici açıklamalarda bulundu. Akdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve diğer devlet büyüklerinin uygun görmesi halinde, yeni hastane için ellerinde mevcut bulunan 350 dönümlük arazinin tamamını verebileceklerini açıkladı.

350 dönümün tamamını vermeye hazırız

Rektör Ali Akdoğan, Orduluların yeni hastane taleplerinin üniversite sahasında olması düşüncülerini anlayışla karşıladıklarını ifade ederek, “Hemşerilerimizin hastane yeri talepleri doğrultusunda kampüsümüz içerisinde yerimiz olduğunu ve buraya da hastane yapılabileceğini daha önce ifade etmiştik. Yerimiz çok güzel. Deniz manzaralı, havadar ve ulaşım sorunu yaşanmayacak bir yer. Devlet büyüklerimizin uygun görmesi halinde elimizdeki 350 dönümlük araziyi hastane için vermeye hazırız” şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 958 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Hastane, yerinde, kafalar, karışık

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler