HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
6 Haziran 2020 Cumartesi
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
2 Aralık 2019 Pazartesi Saat: 19:10

Numan Kurtulmuş son noktayı koymuştu!

Altınordu'da yapılması kararlaştırılan şehir hastanesi yeri ile ilgili olarak devam eden tartışma hastanenin ihale ilanı da yapıldığı halde sürüyor.
Numan Kurtulmuş son noktayı koymuştu!

Geçtiğimiz hafta Ordu ziyaretinde "Şehir Hastanesi botanik bahçesi olarak düşünülen alanda yapılacak." diyen AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'un koyduğu son noktaya rağmen yer tartışmasının sürmesi manidar bulunuyor.

Kurtulmuş'un koyduğu son noktaya rağmen Ordu Büyükşehir Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın, "Rektör Akdoğan ile STK’ların açıklaması dikkate alınmalı hastane ODÜ Kampusu' içinde yapılmalı." dedi.

Ordu’daki bazı kurum ve kuruluşların şehir hastanesi yeri ile ilgili başlattıkları tartışmalar AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'un "Yeni hastane botanik bahçesi olarak düşünülen alanda yapılacak" deyip son noktayı koymasına ve hastane için ihaleye çıkılmasına rağmen sürüyor.

AK Parti Genel Başkan Vekil Kurtulmuş'un açıklaması sonrası hastane yeri ile ilgili bir açıklama da Ordu Büyükşehir Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın’dan geldi. Aydın, hastanenin botanik bahçesine yapılmasının yanlış üzerine yanlış olacağını ifade etti.

Rektör'ün çağrısına kulak tıkanmasın

Kurtulmuş'un belirttiği alanın hastane için doğru yer olmadığını belirten Aydın, konuyla ilgili olarak şöyle konuştu; "Yeni hastanenin Botanik Park’a arazisine yapılması doğru olmaz. Çünkü hastaneler tek başlarına değildir. Etrafında bir sürü medikal birimler, konutlar, yerleşim alanlarının olacağı bir yerdir. Dolayısıyla büyük bir alana ihtiyaç duyulacak.  Bu yoğunluğu 10 sene sonra Eskipazar Mahallesi kaldıramaz hale gelecektir. Eğer her şeye rağmen hastane Botanik Park’a yapılırsa, yanlış üstüne yanlış yapılmış olur. Bu çağrıya kulak tıkamayın. Üniversitenin bütün arazisini hastaneye tahsis eden rektörün çağrısına kulak tıkamak Ordu’da yeni bir imar hatasının daha meydana gelmesine sebebiyet verecektir. Hastanenin yeri fakültenin yanıdır. Bunlar bir birinin mütemmim cüzüdür. Ayırmayınız. Ayırırsanız hem şehre, hem de üniversiteye kötülük edersiniz.”

 

Hastanenin ihale ilanı EKAP’ta yayınlandı

 

Altınordu yer tartışması sürerken proje ihalesine çıkılan 900 yataklı Ordu Şehir Hastanesi’nin ihale ilanı Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda (EKAP) yayınlandı. Hastane'nin 6 Aralık’ta ihale edileceği öğrenildi.

 ‘Ordu 900 Yataklı Şehir Hastanesi (Statik İzolatörlü) Uygulama Projelerinin ve İhale Dokümanlarının Hazırlanması Danışmanlık Hizmet Alımı İşi’ adı altında ihalesi yapılacak olan Ordu Şehir Hastanesi’nin yaklaşık 216 bin metrekarelik kapalı alanda yapılacağı belirtildi. Buna göre; 17 Ekim’de tamamlanan ön yeterlilik başvurusunda kriterleri uygun olan firmaların ihaleye davet mektubu gönderilmek suretiyle teklif vermeleri istenecek. Verilen tekliflerin değerlendirilmesinin ardından ihaleyi alan firma zemin etüt çalışmalarını ve hastanenin projesini hazırlayacak.

Ordu Olay 

Bu haber toplam 1.166 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Numan, Kurtulmuş, son, noktayı, koymuştu!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler