HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
28 Mayıs 2020 Perşembe
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
18 Mayıs 2020 Pazartesi Saat: 16:41

Şirin Ünye Gazetesi 59 yaşında…

Canik Ünye Gazeteciler Derneği (CÜGD) Başkanı Ali Öztürk’ün sahipliğinde çıkan Ünye’de haftalık olarak yayımlanan Şirin Ünye Gazetesi 59. yaşını kutluyor.
Şirin Ünye Gazetesi 59 yaşında…

19 Mayıs 1961 yılında rahmetli Hayri Altuntaş tarafından yayın hayatına başlayan Şirin Ünye Gazetesi 59 yaşında. Şirin Ünye Gazetesi bir süre kurucusu Hayri Altuntaş’la birlikte yayın hayatına devam etti. Hayri Altuntaş’ın rahmetli olmasının ardından kardeşi Ömer Altuntaş tarafından yayın hayatını sürdürdü.

Ünye’de kendi matbaasında basılan ilk gazete olan Şirin Ünye Gazetesi 2002 yılından günümüze Gazeteci Ali Öztürk tarafından Medya Ajans bünyesinde yayın hayatına devam ediyor. Gazete, bir süre günlük yayının ardından haftalık olarak yayınlanıyor.

-59 yıldır hizmet veriyor -

Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı, Şirin Ünye ve Ünye Kent Gazeteleri sahibi Ali Öztürk yaptığı açıklamada, ilçede haftalık olarak yayın hayatını sürdüren Şirin Ünye Gazetesi’nin 59. kuruluş yıldönümünü kutladı.

İlkeli ve objektif duruş..

Ali Öztürk yaptığı açıklamasında; toplum hayatında yasama, yürütme, yargıdan sonra “dördüncü kuvvet” olarak bilinen basının önemine işaret ederek; “Ünye basını gerek kamuoyu oluşturmada, gerekse kamu adına denetim görevini yerine getirmede başarılı bir yol izlemektedir. İzlenen bu yolda ilkeli ve objektif duruşunu devam ettirmesi ise en büyük dileğimizdir” dedi.

Yarım asrı aşan yayın hayatını sürdüren Şirin Ünye Gazetesi ailesini tebrik eden Öztürk, “Demokrasi yolunda zaman zaman günlük, zaman zaman haftalık ‘Tarafsız Gazete’ sloganıyla 59 yıldır mücadelesini sürdüren Şirin Ünye Gazetesi, bu alanda öncü ve başarılı olmuştur. Bu başarı ise geçmişten günümüze doğru duruşu olan ekipler sayesinde gerçekleşmiştir” diye konuştu.

Gazetenin basıldığı tarihi matbaa büromuzun önünde

150 yıllık yarım otomatik tipo pedal baskı makinesi de gazete ofisinin önünde sergilendiği ifade eden Öztürk; “Şirin Ünye Gazetesi gerek arşiviyle gerekse matbaa makinasıyla şehrimiz basın tarihinin çok önemli değerleridir. 59 yıl önceki Yazı İşleri Müdürü ve bugün Medya Ajans Grubu’nda Ünye Kent Gazetesi Araştırmacı Yazarı Yaşar Karaduman’da yazılarıyla basına ışık tutmaya devam ederken, gazetenin basıldığı 150 yıllık yarım otomatik tipo pedal baskı makinesi de gazete ofisinin önünde sergileniyor.

Şirin ÜNYE Gazetesi, Ünye’de yayın hayatını sürdüren en eski gazete olarak ilçemiz ve bölgesinin yazılı toplum tarihi, kültür, yaşam, sanat, spor ve birçok alandaki vesikası olarak her gün sizlere ulaşmayı ve arşivlerdeki yerini almayı sürdürüyor” ifadelerinde bulundu.

 

Bu haber toplam 369 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Şirin, Ünye, Gazetesi, 59, yaşında…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler