HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
3 Şubat 2021 Çarşamba Saat: 18:05

Mısır’dan Ünye’ye uzanan bir aşk hikayesi!

Ünyeli Yunus Emre Çiçek, Mısırlı Sohila Atef Elsayed (Süheyla) ile yaşanan tüm sorunlara rağmen 4 yılın ardından evlenerek Türkiye’den Mısır’a gönül köprüsü kurdu.
Mısır’dan Ünye’ye uzanan bir aşk hikayesi!

Mısırlı gelin Elsayed, “Nişanımızda ben Nil Nehri’nin geliniydim, şimdi Karadeniz’e gelin oldum. Çok güzel bir şey. Türkiye benim ikinci evim.” dedi.

Damat Çiçek, önce Türkiye’nin Mısırla yaşadığı siyasi gerilim, ardından Covid-19 pandemisi nedeniyle ertelemek zorunda kaldıkları nikahı Lübnan’da kıydıktan sonra düğünü de memleketi Ünye’de yapmanın mutluluğunu yaşadığklarını söyledi.

Ünyeli Yunus Emre Çiçek, Mısırlı Sohila Atef Elsayed (Süheyla) ile evlenerek Türkiye’den Mısır’a gönül köprüsü kurdu.

Rize’de 2017 yılında üniversitenin İlahiyat Bölümü’nde okuyan Ünyeli Yunus Emre Çiçek (24), Arapça öğrenmek için katıldığı bir sosyal medya grubunda hayatının aşkını buldu. Gruptan tanıştığı 23 yaşındaki Mısırlı Sohila Atef Elsayed (Süheyla) ile arkadaşlıkları aşka dönüşen Çiçek, karşılarına çıkan siyasi sorunlar ve korona virüse rağmen birbirlerinden kopmadı.

Nil Nehri kıyısında nişan, Ünye’de düğün…

2018 yılında ailelerin katıldığı bir törenle Mısır’da Nil Nehri kenarında nişanlanan çift, 30 Aralık 2020 tarihinde Lübnan’da kıydıkları nikahın ardından, düğünlerini Ordu’nun Ünye ilçesinde yaptı. 

Arapça öğrenmek tanışmaya vesile oldu

Damat Yunus Emre Çiçek, gazetemize özel yaptığı açıklamada, 4 yıl içinde yaşadıkları tüm sorunlara rağmen evlenmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Hayatının, Rize’de 4 yıl önce başladığı İlahiyat Fakültesi’nde Arapçayı çok sevmesiyle tamamen değiştiğini ifade eden Çiçek, “Arapça öğrenmek için sosyal medya hesabında oluşturulan bir gruba katıldım ve orada Süheyla ile tanıştım.” dedi.

Ard arda sorunlara rağmen mutlu son…

Öğrenciyken başlayan ilişkilerini evlilikle sonuçlandırmak istediklerinde önce Türkiye ile Mısır arasında yaşanan siyasi gerginlik, ardından pandemi sürecinin olumsuz etkilediğini anlatan Yunus Emre Çiçek, şunları söyledi:

“İlişkimiz her geçen gün ilerledi. Daha sonra Mısır’a gitmeye karar verdim o zamanlar ben öğrenciydim. Para biriktirdim, vizemi aldım ve Mısır’a tek başıma gittim. Eşimi babasından istedim ve 2018 yılında ailemi alıp Mısır’a gittim. Nil Nehri üzerinde nişanımızı yaptık ve Türkiye’ye döndüm. Aradan belli bir süre geçtikten sonra ben tekrar Mısır’a gitmeye karar verdim, ailem izin vermedi, gizli bir şekilde gittim. Uzun bir ayrılıktan sonra tekrar buluşmuş olduk. Türkiye’ye geri döndüğümde de evlilik hazırlığına başlamıştık. Bu sefer de araya Türkiye ve Mısır arasındaki siyasi ilişkiler girdi. Bu bizim için oldukça kötü olmuştu. 1.5 yıl Mısır’dan vize almaya çalıştım ama bana vize vermediler. Bizde başka bir ülkeye gidip orada evlenelim, dedik. Bu seferde araya koronavirüs girdi. Aradan biraz zaman geçtikten sonra Lübnan Havalimanının açık olduğunu öğrendik. Eşim Mısır’dan, ben Türkiye’den gittim. 30 Aralık 2020 tarihinde Lübnan’da evlendik. Şuan da buradayız, memleketim Ünye’de düğünümüzü yaptık ve çok mutluyuz.” dedi.

-“Türkiye benim ikinci evim”-

Mısırlı gelin Sohila Atef Elsayed (Süheyla), çok mutlu olduğunu ifade ederek; “Çok mutluyum. Bu evlilik bizim yeniden doğumumuz. Nişanda ben Nil Nehri’nin geliniydim, şimdi Karadeniz’e gelin oldum. Çok güzel bir şey. Türkiye benim ikinci evim.” diye konuştu.

Ünye’de düzenlenen düğün törenine gelinin annesi Mediha Amir Abdelfattah katılarak kızının yanında oldu.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 9.940 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Mısır’dan, Ünye’ye, uzanan, bir, aşk, hikayesi!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler