HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Beğenmedim
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Haziran 2019 Salı
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
16 Mart 2019 Cumartesi Saat: 20:04

Turhan ve Canbulat’ın masal anlatımı ayakta alkışlandı

Ünyeli hemşehrimiz, Hikâye Anlatıcısı, İnşaat Mühendisi, Senarist ve Yazar İsmail Canbulat ve Hikâye Anlatıcısı, Keçe Sanatçısı Funda Turhan’ın, masal anlatımları seyirciler tarafından ilgi gördü ve ayakta alkışlandı.
Turhan ve Canbulat’ın masal anlatımı ayakta alkışlandı

Ünlü Yazar Ahmet Ümit'in “Masal Masal İçinde” kitabındaki 5 hikayedenbiri olan "Müezzin İle Peri Kızının Aşkı" masalını, eski zamanlardaki gibi bir masal halkasında seyirciyle buluşturan İsmail Canbulat ve Funda Turhan ile masal gösterisinin müziklerini yapan ünlü müzisyen, kanun sanatçısı Serap Çağlayan’ın performansları büyük bir beğeniyle izlendi ve ayakta alkışlandı.

İstanbul Container Beşiktaş Sahnesi’nde sergilenen ve İstanbul’da yaşayan Ünyelilerin de ilgi gösterdiği etkinlikten sonra Ünye Kent’e konuşan İsmail Canbulat ve Funda Turhan “Gösterilen ilgi, dostlarımızın bizi yalnız bırakmaması bizi çok sevindirdi. Herkese çok teşekkür ediyoruz. İstanbul’un en sıcak, en samimi, enerjisi en yüksek mekânı Container Beşiktaş Sahnesinde, enerjisi ve masal aşkı bu kadar yüksek bir seyirciyle bir masalı paylaşmak herkesi uçurdu kendi çocukluğuna, yaşadığı anın gerçekliğine ve geleceğine. Belki de daha önce çözemediği birçok sorunun çözümü için ilham verdi onlara.”  dediler.

İsmail Canbulat, Ünyeli kadim dostu İstanbul İtfaiyesi Eğitim Şefi İbrahim Kalyoncu’nun “Ne kadar çok ihtiyacım varmış meğerse masal dinlemeye” dediğini aktardı.

Canbulat sözlerini şöyle sürdürdü:

“Masal halkamızda Funda Turhan arkadaşımın, hocamın kadim dostları, sanatçı arkadaşları, Ünye Masalları kitabının yazarı Efsane Edebiyat Hocamız Memet Zeki Gündüz, Ünyeli hemşehrilerim, eski bir çok arkadaşım da vardı. Sanki, sırf çok uzun zamandır da görüşemediğimiz insanları görmek için bu geceyi düzenlemişiz gibiydi, çok güzeldi. Harika bir gece, rüya gibi bir masaldı. Bu kadar ilgi gösterilmesi, salonun bu kadar dolu olması; ikimizin de yetişkinlere ilk masal anlatma deneyimimizde bize büyük güç verdi. Bu ortam, bu muhteşem masal gecesi için Container Beşiktaş’ın sevgili sahipleri Asuman ve Şems’e, beni bu, “seyirci karşısında masal anlatma yoluna” çıkaran, güzel yürekli insan, masaldaşım ve Keçe Sanatçısı Hocam Funda Turhan’a da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”

Canbulat ve Turhan, 5hikayedenbiri olan "Müezzin İle Peri Kızının Aşkı" masalını Nisan ayının son haftasında da Container Beşiktaş Sahnesi’nde anlatacaklarını, yine masal dostlarını masal halkasına beklediklerini söylediler.

Sonrasında ise İsmail Canbulat ve Funda Turhan, Ahmet Ümit'in “Masal Masal İçinde” kitabındaki çok merak edilen diğer hikâyeleri de seyirciyle buluşturmayı düşündüklerini sözlerine eklediler.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 877 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : İsmail, Canbulat, ayakta, alkışlandı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler