Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Degişim ve dönüşüm asıl Fatsa’da gerçekleşiyor
27 Ocak 2011 Perşembe 09:36
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan: Yaşanabilir, modern Fatsa’yı kuruyoruz / Canik Dergisi 6.sayı
Fatsa’da son yıllarda güzel şeyler oluyor. Bir ilçede olması gerekenlerin çok ilerisinde hizmetler yapılıyor, yatırımlar gerçekleştiriliyor.

Uzun yıllar kendi kabuğu içinde sıkışmış, gelişmelere önemli ölçüde kapalı kalan Fatsa’da kabuk kırıldı. İlçede büyük bir değişim ve dönüşüm yaşanıyor.

Fatsa Belediyesi önderliğinde yaşanabilir, modern bir kent olmanın huzurunu yaşayan Fatsa, gelişmesini durmaksızın sürdürüyor.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan bakın ne diyor? “Fatsa bölgedeki en büyük ilçelerden birisi.. Bu yüzden büyük düşünüp Fatsa’nın geleceğini büyük kurmamız gerekiyor. Bunun için Fatsalı hemşerilerimizle birlik-beraberlik içinde gece gündüz çalışıyoruz.”

AK Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa; bölgedeki değişim ve dönüşümün büyük ölçüde asıl Fatsa’da gerçekleştiğine şahit olduklarını belirterek, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ın, takdirlerin en büyüğünü hak ettiğine dikkat çekiyor.

* Başkan Anlayan; sürekli halkın içinde, halkla birlikte..

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ın farklı bir başkanlık duruşu var. O belediye sarayındaki makamından çok halkın içinde. Başkan Anlayan, halkın içinde yer almaya onların dertlerini dinlemeye ayrı bir özen gösteriyor.

Bu anlayış çerçevesinde her fırsatta Fatsalıların arasına karışan Başkan Anlayan, kendini onlardan birisi gibi görmenin, onların dert ve sorunlarını anlamaya dolayısıyla bunları çözmeye çok yardımcı olduğuna özellikle dikkat çekiyor.

Başkan Hüseyin Anlayan, saati, vakti önemli değil, her an ilçe esnafına uğrayarak onlarla hasbıhal ediyor, çaylarını içiyor, sorunlarını dinliyor, Fatsa’da yaşanan güzellikleri paylaşıyor.

İlçedeki çocukların da ‘sevgili başkan amcası’ haline gelen Başkan Anlayan onlarla kucaklaşmaktan, onlara sarılmaktan çok mutlu olduğunu dile getiriyor.

O’nun büyük-küçük herkesle kurduğu gizemli ilişki ve iletişim, samimi duruş ve tavrı Fatsalıların takdirini topluyor. Hemşerileri her fırsatta Başkan Anlayan’a destek oluyor, her konuda arkasında duruyorlar.

*Hükümet ile elele..

Yerel yöneticiler için hükümetle iyi geçinmek, iyi diyalog ve ilişki kurmak hizmet alabilmede çok önemlidir.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, işte bu asıl önemli konuda çok başarılı bir başkan.. Siyasi olarak mensubu bulunduğu hükümetin adeta yöredeki sembolü, gözbebeği..

Fatsa’ya ard arda hizmet akıyor, yatırımlar gerçekleşiyorsa O’nun, hükümetle olan derin ve sıcak ilişkisi sonucu oluyor.

Fatsa’ya almak istediği hizmet ve yatırımların fırsatını yakaladığı her durumdan yararlanmayı çok iyi bilen Başkan Anlayan, işte bu gerçekten hareketle Fatsa’yı hizmet yağmuruna tuttu.

Başkan Hüseyin Anlayan’ın çalışmalarını yakından takip eden ve takdir eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yöreye ne zaman gelse, bu nedenle Başkan Anlayan’ı yanına alıyor, sürekli yakınında bulunduruyor.

Büyük değişim ve dönüşümlerin gerçekleştiği
proje, hizmet ve yatırımlar şehri
Fatsa..

Atatürk Parkı Sahil Projesi:
Fatsa Belediyesi geçtiğimiz yıllarda başlattığı Atatürk Parkı Sahil projesini çok geçmeden tamamlayarak hizmete soktu.

Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ın çok önem verdiği sahilden Fatsa İskelesine giden yol tamamen yenilendi ve yapıldı. Buradaki düzenleme halkın büyük beğenisini kazanırken Fatsa Sahiline ayrı bir güzellik katıldı

Proje kapsamında; oturma alanları, fuar ve sergi alanları, satış kulübeleri , yeşil alanlar, yürüyüş yolu ve aydınlatma çalışmaları yapıldı.

Karadenizin en modern balıkhanesi Fatsa’da..
Fatsa Belediyesi geçtiğimiz yıllarda yapımına başladığı Balıkhane Projesini çok geçmeden tamamlayarak balıkçı esnafının ve ilçe halkının hizmetine soktu.

Karadeniz Bölgesi’nde eşi benzeri olmayan Balıkhane projesi içinde; balık satış dükkanları yapıldı hizmete girdi. Büyük şelale tamamlandı. Yürüyüş yolu ve seyir locaları yapıldı. Küçük teknelerde ekmek içi balık satışı yapılacak alan düzenlendi.
Kayık çekilecek alanlar ve seyir feneri yapıldı. Karadeniz’de örnek olan Fatsa Balıkhanesi’nde artık balıkçıların da, vatandaşların da keyfine diyecek yok.

İlçede 500 araçlık kapalı otopark hizmete girdi
Fatsa Belediyesi ilçede büyük sorun olan otopark sorununu da çözümledi.
İlçe merkezinde yap-işlet -devret modeliyle yapılan 500 araç kapasiteli otopark hizmete girdi.

Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ın bizzat ilgilendiği otopark projesi içersinde 500 araçlık otoparkın yanı sıra,1000 m2.lik bir alış veriş merkezi de yapıldı. Alanın üst kısmında ise yeşil alan ve park düzenlemesi yapıldı.

TOKİ konutları ilk Fatsa’da hayata geçti
Hükümet ve Fatsa belediyesi işbirliğiyle bölgede ilk kez Fatsa’da başlatılan TOKİ konutları yine ilk kez Fatsa’da hizmete girdi.

Fatsa Belediyesi tarafından, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’ne bedelsiz olarak devredilen araziye 32O konutluk inşaat yapıldı.

Proje kapsamında konut alanında 16 derslikli ilköğretim okulu, camii, kütüphane, alış veriş merkezi ve kafeterya yapılarak hizmete sokuldu.

Pırıl pırıl, tertemiz Fatsa..
Fatsa Belediyesi tarafından temizlik ve çöp işinin özelleştirilmesinin ardından belediye maddi anlamda büyük bir külfetten kurtuldu.

En önemlisi temizlik ihalesini alan firmanın ekipmanını ve çalışanlarını artırarak Fatsa ilçesinin temizlenmesinde üstün başarı sağlaması oldu.

Temizlik işlerinde kullanılmak üzere Fatsa Belediyesi’ne birçok yeni araç kazandırıldı. Temizlik özelleştirildikten sonra hiç girilmeyen bir çok sayıda cadde ve sokağa temizlik ekipleri girmeye başladı.

Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ın yoğun gayretleri sonucunda Ordu da bir ilk olarak, Fatsa’ya Tıbbi Atık Toplama aracı getirildi. Başta Devlet Hastanesi olmak üzere tüm sağlık kuruluşlarının tıbbi atıkları ayrı olarak toplanıyor ve özenle imha ediliyor.

Temizlik ekipleri haftanın 7 günü 24 saat görev yapıyor. Fatsa ilçesi yapılan çalışmalarla temizlik anlamında bölgede örnek ilçe olarak görülüyor.

Sebze hali açıldı
Yıllardır Fatsa İlçesinde eksikliği hissedilen Yaş Sebze ve Meyve Hali Projesi başlatıldı ve tamamlandı. Fatsa ekonomisine ciddi katkı sağlayan Hal Projesinin tamamlanması Fatsa ve bölge halkının memnuniyeti ile karşılandı.

Hal içersinde toplam 16 dükkan hizmete açıldı. Ayrıca burada hizmet binası, tuvaletler, depolar, çay ocağı ve lokanta da yapılarak hizmete sunuldu.


Konservatuar bölgenin gözbebeği oldu
Fatsa Belediye Konservatuarı her geçen gün kendini büyütüyor. Konservatuar bünyesinde yapılan Halk Müziği, Sanat Müziği ve Tasavvuf Müziği solo ve koro konserleri büyük beğeni topluyor.

Konservatuarda ayrıca yağlı boya resim kursu, halk oyunları kursu, tiyatro kursu, nefesli sazlar(kaval, ney), mandolin, bağlama, ud, keman, kabak kemani, kemençe,gitar gibi alanlarda kurslar devam ediyor.

Fatsa Belediye Konservatuarı yaptığı çalışmalarla tüm bölgede adından söz ettiren başarılı bir konservatuar olarak dikkatleri çekiyor.

Kültür Sarayı’nda sona yaklaşıldı
Fatsa Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda yapımına başlanılan ve Karadeniz’de örnek proje olarak gösterilen Kültür Sarayı’nda sona gelindi. Kültür Sarayı’nın son işi olan içyapım ihalesi de gerçekleştirildi. Kültür Sarayı 2011 yazında hizmete açılacak.

Kültür Sarayı projesi içersinde; Düğün salonu, nikah salonu, sergi salonu, tiyatro ve konferans salonu,sinemalar, kafeterya v.b. bir çok sosyal alan bulunuyor.

Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan; “Kültür Sarayı’nın sunacağı hizmetler dışında ayrıca özel tiyatro grupları, okullar, eğitim kurumları, oda, dernek ve sivil toplum kuruluşları ücretsiz olarak yararlanacak. Burada düğün, nişan, sünnet gibi merasimler de çok cüzi bir fiyatla yapabilecek” diyerek, buranın ilçe kültür hayatına katkı yapan çok önemli bir merkez olacağını vurguladı.


Muhtar evleri projesi devam ediyor
Fatsa Belediyesi, mahalle muhtarları için hizmette kolaylık ve düzen sağlamak üzere muhtar evleri yaptırıyor. Fatsa’da, yapılan proje kapsamında 5 ayrı mahallede muhtar evleri yapılarak hizmete açıldı.

Sakarya, Kurtuluş, Evkaf, Dumlupınar ve Mustafa Kemal Paşa mahallelerinde yapılan muhtar evleri şu anda mahalle sakinlerine ve muhtarlara hizmet vermeyi sürdürüyor.

Yine bu yıl içersinde değişik mahallelerde yeni muhtar evleri de yapılarak hizmete sunulacak.

Spor kompleksinin inşaatı sürüyor
İçinde kapalı yüzme havuzu ile birlikte büyük bir kompleks olan Fatsa Belediyesi Spor Kompleksi inşaatı sürüyor.

Bittiğinde bölgede spor alanında büyük bir boşluğu dolduracak ve modern bir hizmet sunacak olan spor kompleksi içinde yüzme havuzları, jimnastik salonları, bay ve bayanlar için ayrı ayrı hamam ve sauna, fitnes spor alanı, yarı olimpik bir havuz, çocuk oyun alanı, yürüyüş yolları ve bahçesinde açık havuzu olacak.

Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, büyük bir proje olarak düzenlenen spor kompleksi içindeki yüzme havuzlarına dikkat çekerek; “Bölgemiz deniz bölgesi ama birçok vatandaşımız yüzmeyi bilmiyor. Burada özellikle yüzme konusunda ciddi çalışmalarımız olacak. Küçük-büyük herkese yüzme kursu açıp, yüzmeyi öğreteceğiz. Yüzme de spor dalarından biri ama spor deyince akla hemen futbol geliyor. Biz de, futbol da oynansın ve izlensin ama yüzmeyi de herkes bilsin istiyoruz” diyerek deniz bölgesindeki bir gerçeğin altını çizdi.

Fatsa da artık su sorunu yok!
Fatsa Belediyesi tarafından yapımına başlanılan ve kısa sürede tamamlanan su isale hattı çalışmaları sayesinde Fatsa’nın su sorunu uzun yıllar giderilmiş oldu.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, 1 Trilyon keşif bedelli bu işi 500 Milyara tamamlatarak, belediye hesabına 500 milyar lira kazandırdı. 2008 yılında sondaj vurularak yeni su kuyuları da hizmete girdi ve şehrin su ihtiyacı uzun yıllar boyunca çözüme kavuşturuldu.

Asfalt şantiyesine görkemli açılış
Fatsa belediyesi tarafından yaptırılan, Karadeniz Bölgesi'nde ilçeler bazında bir ilk olan ve 1.5 milyon TL'ye mal edilen asfalt şantiyesi görkemli bir törenle hizmete girdi.

Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulan asfalt şantiyesinin açılışında Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, "İlçede önemli ölçüde ihtiyaç hasıl olduğu için asfalt şantiyesini kurmaya bu dönem karar verdik. Böyle büyük bir projenin Fatsa için bir hayal olmadığını bugün ispatlıyoruz. Hayırlı olsun" dedi.

Sosyal belediyecilik hayata geçti
Fatsa Belediyesi kendi bünyesinde kurmuş olduğu Sosyal Hizmetler Müdürlüğü aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine yardımlarını sürdürüyor.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ın talimatıyla kurulan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, mağdur ailelere yıl boyunca yapmış olduğu her türlü ayni ve nakdi yardımlarla beraber, Ramazan ayında yaptığı gıda yardımıyla da destek oldu.

Ayrıca ihtiyacı olan öğrencilere yaptığı giyim, kırtasiye, burs yardımıyla, özürlü vatandaşlara alınan özürlü araçlarıyla ve sağlık yardımıyla hizmetlerini sürdüren müdürlük, yardımları geceleri teslim ediyor. Bunun sebebi de yardım yapılan ailelerin görünmemesi. Bu konuda belediye son derece duyarlı davranıyor.

Fatsa’da, yaşlılar için düşünülen huzurevi projesi de belediye tarafından yakında hayata geçirilmeye çalışılıyor.

“Yatırımcının yanındayız”
Fatsa Belediyesi ve Başkan Hüseyin Anlayan, ilçeye gelecek olan her yatırıma kucak açıyor. Yatırım yapmak isteyenlere çağrı yapan Başkan Anlayan, kendilerine her konuda destek olunacağını dile getiriyor.

Özel sektör tarafından yapılan ve şu anda birisi hizmete açılan, diğeri ise %90 biten iki özel hastanenin yapılması için gerekli kolaylığı gösteren Fatsa Belediyesi, ilçenin bölgede sağlık merkezi konumuna gelmesine çalışıyor.

Yine Fatsa Organize Sanayi Bölgesi’nde her geçen gün yatırımcı sayısı artıyor.
Fatsa Organize Sanayi Bölgesi’nde on beşe yakın fabrika faaliyete geçerken yeni tahsislerle bu yıl bu sayının hızla artması hedeflendi.

Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan; “Her kim üretim ve istihdam adına Fatsa’ya bir çivi çakarsa, onu baş tacı yaparız…” diyerek yatırımcılara verdiği desteği vurguluyor.

"Değişim ve dönüşüm asıl Fatsa’da yaşanıyor"
Fatsa’da büyük bir değişim yaşanıyor, dönüşüm gerçekleşiyor. Böyle bir değişim ve dönüşümün öncüsü olduğu ve Fatsa’yı bölgenin en gelişmiş merkezi haline getirdiği için Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ı tebrik ettiklerini belirten AK Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa şunları söylüyor:

"Ülkemizdeki büyük hizmetlerin, değişim ve dönüşümün Fatsa’mıza da yansımaları oluyor. Bu hizmetlerden Fatsa çok büyük pay aldı, almayı da sürdürüyor.

Daha önce babaların evlatlarına 'Oğlum biz bu işleri göremeyiz ama belki siz görürsünüz' dedikleri yıllara sari büyük hizmetlerin Fatsa’mızda bir bir hayata geçtiğine hep beraber şahit oluyoruz.

Bu anlamda belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan’ı bütün Fatsalı hemşerilerimiz gibi ben de tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”


Bu Haber 2891 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Konuya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
ÖNCEKİ ARAŞTIRMA YAZILARI