Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Bunları Bilmiyoruz
12 Nisan 2014 Cumartesi 11:31
Dünyada 2000 e yakın halk ve 3000 e yakın dil var..
Dünyanın en uzun ömürlü insanı Çin'de 253 sene yaşamıştır. (16801933)
Boğalar renk körüdür, bundan dolayı matadorun elindeki beze saldırırlar; rengi ne olursa olsun.
13 rakamının uğursuz olarak bilinmesi nedeniyle ABD'de birçok otelde 13. katta oda bulunmaz.
En uzun boylu insan 1940 yılında ölen 2,72 metre boyunda ABD'li R.P. Adlow olmuştur
Einstein 9 yaşından sonra akıcı konuşmaya başladı. Aile onda zihin geriliği olduğunu bile düşündü.
Sivrisinek kovucu spreyler sinekleri kovmaz, sizi gizler. Sivrisineğin alıcılarını bloke ederek sizin orada olduğunuzu anlamalarını engeller.
Kahve sarhoş bir insanın ayılmasına yardımcı olmaz. Hatta çoğu zaman alkolün etkisinin artmasına yol açar.
Atların kırılan kemikleri geri kaynamaz. Ayağı kırılan atların hayatı da biter.
Sağ elini kullananlar sol elini kullananlardan ortalama 9 yıl daha uzun yaşıyor.
Dünyada en tehlikeli hayvan sivrisinektir. Çünkü insanların ölümüne en fazla sebep olan hayvandır.
En eski alfabe Suriye'nin Akdeniz sahilindeki Lattakiya limanı yakınlığında yapılan kazım sonucu bulunmuştur. Alfabe 32 harften oluşur.
Bir kişinin yaşayabildiği en yüksek vücut ısısı 46.5 derecedir. Normal değer ise 35 37'dir.
Atakama çölüne 400 seneden beri yağmur yağmamaktadır. Yağan yağmur da havada buharlaştığından yere düşmemektedir.
Sıcak ve kurak Afrika'da 18.02.1979 tarihinde Büyük Sahra çölüne kar yağdı.
Futbolda Dünya kupası Okyanusya elemelerinde Avustralya, Amerikan
Samoası'nı 310 yenerek bir resmi milli maçtaki en farklı skorlu galibiyeti elde etti.
İsviçreli Cece Leclere, tıp adamlarınca "megavizyon" diye adlandırılan çok üstün bir görme yeteneğine sahipti. Kumaşların,kalın astarlı zarfların, perdelerin, hatta bazen tuğla duvarların arkasını bile görebiliyordu.
En uzun kalp durması 4 saattir. Bir Norveçli, Aralık 1987'de denize düşmüş, kalbi durmuş, vücut ısısının düşüklüğü nedeniyle yeniden yaşatılmıştır.
1898'de gazeteciyazar Morgan Robinson "Titan" isimli bir kitap yazdı. Kitapta
büyük bir yolcu gemisinin okyanusta buzdağına çarpması anlatılıyordu. 14 yıl sonra "Titanic" deniz faciası meydana geldi.Renklerin Dili
“Renk Nedir?” sorusuna: “Renk, ışığın değişik dalga boylarının gözün retinasına ulaşması ile ortaya çıkan bir algılamadır.” şeklinde bir cevap verilebilir. Peki ya size göre renk nedir? Renkler hayatınızda ne kadar etkilidir? Bir düşünün renkler sadece ortamı algılamanızda yardımcı olan birer aracı mıdır yoksa başlı başına bir uyarıcı mıdır? Hiç düşündünüz mü siyah neden kasvet, kırmızı neden enerji verir?
Eskiden renk seçimleri kişilerin beğenilerine göre yapılırdı. Yapılan araştırmalar sonucu renklerin psikolojik etkilerinin birer birer açıklanmasıyla bu seçimler araştırma sonuçlarına dayanır oldu. Evler, ofisler, alışveriş merkezleri, restaurantlar kısacası hayatın aktığı her yer bu etkilere göre dekore edilir oldu. Peki renklerin etki alanı ne kadardır? Hangi renk hangi etkiyi verir?
KIRMIZI
Kırmızıyı severim. Bu dikkat çekici rengin bana enerji verdiğini düşünürüm. Ki yapılan araştırmalar da bu görüşümü destekler. Kırmızı en çok iştah açıcı olmasıyla ve de enerji vermesiyle bilinir. Yemek yenilen her yerde kırmızıya rastlanılması tesadüf değildir.
MAVİ
Mavi denince akla huzur ve dinginlik verdiği gelir.
SARI
Sarı renk tamamen geçiciliğin ve dikkat çekiciliğin rengidir. En büyük örneği ise taksilerdir. Eğer bir yerde kısa sürede durulması isteniyorsa kullanılabilecek en yerinde renktir.
BEYAZ
Beyaz saflığın rengidir. Yeni başlangıçlar ve barışın rengidir. Ortama ferahlık kazandıran ve ışığı yansıtan beyaz ferah ortamların olmazsa olmazıdır.
SİYAH
Siyah gücü ve tutkuyu ifade eder. Asil ve mağrur duruşun rengidir. Işığı yok ettiği için dikkatleri dağıtacak unsurları en aza indirir ve konsantrasyonu artırır. Bu sebeplerle sık kullanılan renklerdendir.
GRİ
Gri diplomatik bir renktir, resmiyeti ifade eder. Çoğu resmi dairede en sık kullanılan renktir. Diplomatik görüntüyü en net veren renk olması sebebiyle bunun tam tersi bir ortam istiyorsanız griden kaçınmanız gereklidir.
YEŞİL
Sakinleştirici, dinlendirici bir renk olan yeşil kullanıldığı ortamlarda kişilere huzur verir. Ofislerde kullanılan yeşil renk aynı zamanda güven verici bir izlenim artar.


Bu Haber 1436 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Konuya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
ÖNCEKİ ARAŞTIRMA YAZILARI