Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
4 Ağustos 2010 Pazar
MİSAFİR KALEM
TUĞBA ÇALOĞLU/ Merhaba Ünyem
LİSE ÖĞRENCİSİ

Demek tatile gidiyorsun. Tabi ya, hava iyice ısındı. Evde oturmak insanı sıkıyor. Hepimizin tatile ihtiyacı var.

 

Peki nereye gitmeyi düşünüyorsun? Yine güneye mi? Ya da yurt dışına? Bıkmadın mı hep aynı yerlere gidip kalabalıklar arasında kaybolmaktan?

 

Sana harika bir teklifim var. Buraya gel, Ünye’ye… Biraz da rutubetli ama hayat kokan havasını solu bakalım Karadeniz’in… Denizden doğup denize batan güneşini seyret… Kumsalının dünyada eşi bulunmayan kumlarının üzerinde güneşlen azıcık. Bir yanımız yemyeşil tepeler, bir yanımız masmavi deniz, sahilde bir yürüyüş yapalım birlikte. Ne dersin?

 

Boğulmuyor musun gittiğin o kalabalık yerlerde birbiriyle hiçbir alakası olmayan binlerce insanın arasında? Karadeniz’in yalın, sıcak, samimi insanını tanırsan eminim çok seversin. Herkes gibi…

 

Ünye’de insanı çeken bir şeyler var. Belki de bu bir tatilcinin aradığı her şeyin Ünye’de bulmasından kaynaklanıyor. Henüz teknolojinin bozmayı başaramadığı, yaratılışındaki güzelliği hala koruyan mükemmel doğasından etkilenmemek mümkün değil bir kere. Deniz uçsuz bucaksız,  açmış kollarını bizi bekliyor. Tarihi eserlerse görülmeye değer. Eski evler, hamamlar, mağaralar, yollar, kale ve daha birçok yer var gezilecek.

 

Çamlık, yaşı belirsiz çamlarla dolu geniş bir bahçe deniz kıyısında. Günün her saatinde ayrı bir keyif, adeta bir güzellik şöleni… Çamların önündeki kayaların üzerinden suya dalmak, küçücük yengeçlerle, balıklarla oynamak en büyük zevk…

 

Çakırtepe’de bütün Ünye gözlerinin önüne serili. Ünye’ye gelipte Çakırtepe’ye çıkmayan, meşhur pidesini yemeyen, denizindeki yakamozları seyretmeyen çok azdır.

 

Kısacası Ünye’de aradığın her şey var. Üstelik ulaşım zorluğu yok, otel derdi yok, yığın yığın kalabalıklar yok.

 

Yalnız deniz, doğa, içtenlik, dinamizm…

 

Buralarda “Ünye Karadeniz’in İncisi’dir, Ünye’yi görmek bir ayrıcalıktır” derler. Bu ayrıcalığı sende yaşamalısın.

 

Hadi bu tatilde Ünye’ye gel.

 

Bekliyorum!Bu Haber 2545 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI