Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
4 Ağustos 2010 Pazar
MİSAFİR KALEM
TUBA ÇALOĞLU - Ünye'm
LİSE ÖĞRENCİSİ

Maviliklerin yeşilliklerin ilçesidir Ünye’m… Huzur veren doğası, gökyüzüyle birleşen denizi, eşi benzeri olmayan sadeliğiyle anılır her tarafta. Birbirinden renkli insanları, birbirini tamamlayan eşleri daha da özellik katar Ünye’me. İnsanların cezbeden doğallığı paha biçilmezdir.

Hele böyle bir güzellikte dünya ya gelmek, burada yaşamak paylaşılamaz bir duygudur.

Her mevsim aşık olunur Ünye’me.. Kış aylarının saf beyazlığı, yaz aylarında kumsallarındaki renklilik, baharda etrafı saran çiçek kokuları büyüler, kendinden geçirir insanı…

Sayılamayacak kadar güzellikleri besler Ünye’m. Tarih kokan mekanları, huzur veren sahili, eşsiz güzelliği ölümsüzleştirir bu tabloyu.

Sadeliğin dorukta olduğu bir ilçedir Ünye’m. Büyük ancak yapmacık duran şehirlerin aksine benliğini kaybetmemiştir Ünye’miz. İnsanı rahatsız eden kalabalıkların, kirliliğin, gürültünün olmadığı, doğallığıyla bir yaşayan bir şehirdir.

İç içedir tüm mahalleleri, caddeleri… Yabancı, kendini yabancı hissetmez Ünye’mde. İnsanı saran sıcaklığı daha da vazgeçilmez kılar şehrimi. Caddeler boyu sizinle yürüyen ışıkları. Saflık ve doğallık kokusu etkiler her yanıyla herkesi…Bu Haber 2666 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI