Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
9 Şubat 2011 Pazar
İSMAİL SARI
Başarmanın sırrı
Gözlemci / Eğitimci-Yazar

Ev hanımından cumhurbaşkanına kadar herkesin kendine göre bir işi ve meşguliyeti vardır. İyi veya kötü herkes o işini yürütür.  İyi bir ev hanımının veya başka bir deyişle iyi bir annenin pişirdiği çeşit çeşit, parmak ısırtarak yenilen yemeğinden örnek olacak şekilde yetiştirdiği çocuklarına kadar her başarılı işi; komşuları, tanıyanlara, uzak ve yakın çevresi tarafından takdirle karşılanır ve övülürler.

 

Başarılı bir öğretmen, bir işyeri sahibi, muhtar, kaymakam, vali, başbakan, cumhurbaşkanı ve her iş tutan insanın sonuç almaması düşünülemez. Başarılı bir öğretmen, başarılı öğrenciler yetiştirir. Başarılı bir muhtar, temsil ettiği toplumu yüceltir. Başarılı bir kaymakam, yönetimi altındaki birimlerle iyi bir iş birliği, iyi diyalog, sevilen ve takdir edilen güzel davranışları ile topyekün kalkınmanın önderi ve sürükleyicisi olarak yöresindeki serbest girişimcilere rehber olur. İyi bir veli için aynı şeyler düşünülür.  Genel müdürler, bakanlar için durum aynıdır. İyi diyalog, güzel tavır ve hareket, sosyal ilişkilerdeki iletişim düzeni, başarılı olmanın önemli faktörlerindendir.

 

Güzel ülkemizin şu andaki başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, despot ve halkına tepeden bakarak eşitlikten uzak liderler tarafından yönetilen ülkeler için örnek olması gerektiği söylenilen bir Türkiye modeli inşa etmiştir. Dost, düşman herkesin takdirini kazanacak bir yönetim sergilemiş, yıllarca şedit düşman anlayışı ile ilişkilenilen komşu ülkelerle “sıfır problem” anlayışı ile ilişki kurarak dünkü şedit(şiddetli) düşmanlarla dostluk ve iş birlikleri sağlanmıştır.

 

Lafı daha fazla uzatmaya gerek yok. 4 Şubat 2011 günü, dergimizin ikinci kuruluş yılı pastasını yedik. İkram edenlere teşekkür ediyoruz. Dergimiz için de hayırlı olsun diyor, devamlılığını diliyoruz. Yaşgünü pastasının kesilmesini sayın Valimiz Orhan Düzgün Bey’e yaptırma başarısını sağlayan Ünye Kent Gazetesi ve Canik Dergimizin sahibi Ali Öztürk Bey’i tebrik etmek istiyorum. Ali Bey’in Vali Bey’e pastayı kesme teklifinde bulunduğu zaman, Vali Bey’in programında yok denildi. Ama Ali Bey’in teklif şekli ve söyleyiş biçimi, Vali Bey’i ikna için yetti. Elbet ki bir yıl dönümü pastasının, ilimizin valisi tarafından kesilmesi olayın güzelliğine bir güzellik daha kattı.

 

 Bütün bunlardan sonra diyorum ki; başarının sırrı kişisel beceride saklıdır. Başında bulunduğumuz işin kabiliyetine ve becerisine sahip değilsek ne kadar sermayemiz, birikimimiz, etiketimiz olursa olsun sonuç alma şansımız yoktur.Bu Haber 1823 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI