Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
14 Ocak 2013 Pazar
MİSAFİR KALEM
Dilek Olgun / Bir Umuttur Yaşamak..
Dilek'çe...

İnsan fıtratında var olmaktan asla vazgeçmeyecek dinamiklerden biri de umutlarıdır.

 Yaşamın her anında umut etmekten alıkoyamayız kendimizi. Zaman zaman içine girdiğimiz bunalım anlarında, düşünce yığınlarında, değerler kargaşası yaşadığımızda ve kaoslar zincirine saplandığımız anlarda bile umut etmek isteriz. Kara bulutların arasından sıyrılacak gün ışığının hayalini kurup beklemek isteriz.

 Gündelik endişelerden sıyrılıpta başımızı yastığa koyduğumuzda, uzakları uzun uzun izlerken, acıların dümen suyuna göre hareket etmekten vazgeçip umutlarımıza doğru yol almaya başlarız. Canımızı acıtan her şeye bir süreliğine had koyup yüreğimizde herkesten gizlediğimiz nemli ve serin, turkuaz mavisi okyanusa yelken açıveririz. Çizilen rota maceralı seyahatler olur o an..

 Her mevsim yağışlı olsa da gözlerimiz umutlarımız ayakta tutar bizi çoğu zaman. Ulaşamayacağımız kadar uzak olsa da mutluluk, hayallerimizde ona ulaşmış sayarız kendimizi.Ve yine belki deriz, belki bir gün..

 Başımıza ne gelirse gelsin, ayaklarımız defalarca taşa takılmış olsa da öfkemizi yoğunlaştırıp saldırganlığa dönüştürmeyelim. Etrafımızda bize yalnızlığımızı unutturan dostlarımız ve Ünye KENT ailesi gibi sıcacık yürekler de varsa, muhteşem kainatın güzellikleri için şükredelim Yüce Sanatkar’a..

 

Umut etmekten, hayal kurmaktan korkmayın.. Kurduğunuz hayallerin büyüklüğü bütün azametiyle sarsın umutlarınızı. Bir asra sığıştırılmayan mutluluklara uzatın ellerinizi. Geçmişin vasat noktalarına bulaşmasın yeni filizleriniz.

 Mutluluk ve umut kokusu tüten bacaların ocağında ömür geçirmeniz dileğiyle..

 Heybemde biriktirdiğim umutlarımla sizlere diyeceğim son sözüm şudur; yaşıyorsak umudumuz var demektir..Bu Haber 1536 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI